2020 BURÇLAR

2020 BURÇLAR

2020 yılında 12 burcu neler bekliyor?

2020 yılı her birimiz için ve Türkiye için ve hatta dünya için zorlayıcı bir yıl olacak. 6 tutulma yaşayacağız, Merkür 3 kez gerileyecek ve Satürn Plüton kavuşumu damga vuracak. Oğlak burcunda sadece Satürn ve Plüton kavuşumu yaşanmayacak üstelik, Jüpiter de dahil olup büyütecek olayları ve 16 Şubat 30 Mart arasında Mars olacağı gibi yanlarında, Aralık ayında Güneş de belirecek yanıbaşlarında. İnsanlığın kim olduğunu hatırlaması ve kendiyle ve doğayla barışık yetmez, uyumlu olmayı öğrenmesi için son uyarıların yapıldığı, eylem ağırlıklı bir yıl olacak. Küresel zorluklar, savaş, deprem ve büyük isimlerin, büyük firmaların, önemli adamların beklenmeyen sonları gibi durumlarla karşılaşsak da kadınların ve vicdanın yükselişe geçişi, doğruluğun, iyiliğin, bilginin prim kazanması gibi durumlarla da karşılaşacağız.

Çok isim, çok genç Türkiye’nin adını duyuracak bu yıl, gururlandıracak bizi. Dalgalı kurlar nefes kesecek, bankalar çaresiz kalacak, maddi olarak epey güçlükler yaşayacağız ülke olarak fakat başaracağız, üstesinden geleceğiz birlikte. Birlik ve beraberliğin önemini kavrayacağız tekrar. Önemli değişiklikler bizi bekliyor bu yıl, sıkı çalışmalı, hoşgörülü ve paylaşımcı olmalıyız ulus olarak 2020’de. Sakin kalalım, kışkırtmalara kulak tıkayalım. Her birimiz yaşamlarımızda büyük değişimler, büyük dönüşümler geçirecek, büyük sınavlara tabi olacağız. Sevgi rehberimiz olsun. Kendimiz olalım, kendimizi gerçekleştirelim. Şimdi bireysel olarak 2020 neler getirecek burç burç bakalım.

KOÇ 2020

Yorucu ve zorlayıcı olduğu kadar ilham verici ve unutulmaz bir yıl sizi bekliyor Koç burcu. Evet, çok çalışacaksınız, çok meşgul olacaksınız, evet kendinizi yetersiz hissettiğiniz zamanlar olacak ama yıl sonunda göreceksiniz ki zannettiğinizden fazla hediye kucağınızda olacak. Değişecek, dönüşecek ve parlayacaksınız Koçlar.

İş hayatınız yıpratıcı ve ön görülemez bir süreçten geçerken kiminiz işini değiştirecek, kiminiz yıllardır hayal ettiğiniz şeyi yaparken bulacak kendini, kiminiz de bir hobisini kazanca dönüştürmeyi başaracak. Dibe inişler de olacak elbette ruhsal ve maddesel anlamda ama Koçları yıldıramayacak elbette, onlar doğuştan biliyor ki düşmek normal, kalkabilmek ve devam edebilmek aslolan. Para kazanacaksınız bu yıl hem de ummadığınız şekillerde ve meblağlarda. Yapmanız gereken biriktirebilmek, evet Koçlar bu yıl tutumlu olabildiğinizi kanıtlayın kendinize, bunu yaptığınızda o eve, arsaya, arabaya kavuşmak veya yıllardır üzerinize çöken borçlardan kurtulmak size harika hissettirecek kendinizi, inanın.

Aşk yaşamınızda durumunuz yılın büyük kısmında sizin harcadığınız efora bağlı değişkenlik gösterecek. Daha fazla adrenalin salgıladığınız bu yıl içinizdeki öfkeyi doğru yöneltmeyi ve konuşmadan önce iki kez düşünmeyi öğrendiğinizi ispatlayabilirseniz kendinize ve çevrenize, işler daha yolunda, daha kolay ilerleyecek. Ani öfkenize teslim olduğunuzda ise sonuçlarına katlanmak durumunda kalacaksınız. Bu yüzden, özellikle bu yıl sabırlı, temkinli, sakin, sağduyulu ve kararlı davrandığınız sürece içeride ve dışarıda başarı sizi bekliyor olacak sevgili Koçlar.

2020 Şubat, Nisan ve Aralık aylarında oluşan olaylar yüzünüzü güldürürken; Ocak, Mayıs ve Kasım aylarında ise ekstra dikkatli olmanız gerekecek. Bu yıl büyüme ve gelişme fırsatlarını değerlendirin ve pes etmeyin Koçlar, zafer sizin, dikkatli, yavaş, sevgiyle devam edin yolculuğunuza. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

BOĞA 2020

Bol gezmeli, bol fırsatlı, bol çalışmalı ve aile ilişkilerinizin güçlendiği bir yıl sizi bekliyor Boğalar. Maddi olarak iniş ve çıkışlı olduğu kadar tecrübe kazanmanız açısından unutulmazlar listenize ekleyeceğiniz bir yıl. Sabrınız sınanacak kimi zaman evet ama siz bu konuda şerbetlisiniz sevgili Boğalar, sabır sizin göbek adınız, bu dersten geçer not alacağınıza eminim. Bu yıl tanıştığınız insanlar sizde yepyeni ufuklar açacak ve kimi de sizi hayretlere düşürerek yapacak bunu ve bol bol yeni insan girecek hayatınıza.

Planlarınızı değiştirmek veya ertelemek zorunda kalabilirsiniz, yanlış yatırım yapabilirsiniz, hasta bir aile büyüğü ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz veya her ne olumsuz durum ise siz kendinizi bir süre engellenmiş hissedeceksiniz sevgili Boğalar, iyi haber ise bunun da üstesinden gelebileceksiniz. Pratik yollar üretmeyi, esnek olabilmeyi ve vazgeçmemeyi öğreten dersler çıkacak bu yıl karşınıza. Sizden yaşça büyük insanların tavsiyeleri bu yıl her zamankinden fazla yardımcı olabilir size, yabana atmayın derim.

Aşk yaşamınızda ise karşınıza çıkacak kişi ayaklarınızı yerden kesecek, eğer bekarsanız gökyüzü bu yıl buna son verdirebilir, işte bu diyebilirsiniz. Evli veya ilişkisi olan bir Boğa iseniz ilişkinizdeki eksikleri giderebilecek istek ve tutkunuz olacak, daha iyi bir ilişki yaşıyor olacaksınız, aynı kişiyle olsa bile. Siz Boğalar sabrınızı ve gülümsemenizi eksik etmeyin bu yıl, Daha olgun bir kişi oluyorsunuz, kendinizin bir üst modelini oluşturuyor ve çevrenizde takdirle karşılanıyorsunuz.

2020 Nisan, Mayıs ve Ekim ayları sizin için keyifli, sürprizli geçerken; Şubat, Temmuz ve Aralık aylarında gelişen bazı olaylar canınızı sıkabilir. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

İKİZLER 2020

Finansal ve mental olarak zorlayıcı olsa da gelişime açık bir yıl bekliyor sizi sevgili İkizler burcu. Odaklanacaksınız ve bundan keyif alacaksınız. İş veya yer değiştirebilirsiniz, Oldukça sosyal geçecek 2020 ve siz sevgili İkizler diplomatik davranmayı deneyimleyeceksiniz bu yıl. Her lafa bir cevabınız olsa da, kimi zaman ve kısmen, elinizden geldiğince kendinizi geri tutmayı başaracaksınız gerilimli ortamlardan. Yeni bir çevreye sahip olacak ve bu durumun tedirginliğini kısa sürede üzerinizden atıp varlığınızı ortaya koyacak ve ilgi göreceksiniz.

Geçmişten gelen bir kişi veya bir borç canınızı sıksa da bu duruma çözüm üretmeyi başaracaksınız. Geride bıraktığınızı sandığınız bir olayla tekrar yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Sınırlarınızı belirleyecek ve gücünüzün farkına varacaksınız. İletişim hataları zaman zaman başınıza iş açsa da hatalarınızı telafi etme fırsatlarınızı tepmeyeceksiniz.

İşiniz ve özel yaşamınız bolca vaktinizi alırken, uyuduğunuz zaman diliminde rüyalarınız renklenecek. Rüya defteri bulundurun derim başucunuzda ve bu yıl rüyalarınızı yazın ve dilediklerinize de dikkat edin gerçekleşebilir, ağzınızdan çıkan her kelimeye dikkat edin siz yine bu yıl ne olu ne olmaz.

2020 Ocak, Mayıs ve Kasım ayları yüzünüzü güldürecek olay ve haberlere gebeyken; Mart, Temmuz ve Ağustos ayları gerginliğe sebebiyet verebilir, ekstra dikkatli ve düşünceli davranmanızda fayda var bu tarihlerde. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

YENGEÇ 2020

Kazancınızın arttığı ve bir o kadar da stresli bir yıl bekliyor sizi Yengeçler. Günlük rutininizdeki değişiklikler canınızı sıkarken alışkanlıklarınızı değiştirerek ve çekingenliğinizi bir kenara koyarak hareket ederseniz işler sizin için kolaylaşacaktır. Sizin veya bir yakınınızın sağlık sorunları sebebiyle hastane ziyaretleriniz artabilir bu yıl. Olaylar lehinize gelişecektir, yeter ki gereksiz evhamı susturun siz.

Dışarıya çıkın, yürüyüş yapın, yeni insanlarla tanışın, yeni bir hobi edinin veya gönüllü faaliyetlerde bulunun, bu yıl özellikle büyük faydasını göreceksiniz. Yeni insanları dahil edin hayatınıza ve yeni fikirler edinin, yeniliğe açık olun, korkak veya çekimser davranışlar sergilemeyin, kendinize inanın ve bırakın o güzel yüreğinizi diğer insanlar da görsün, bu yıl tanışacağınız insanlar size yeni fırsat ve şanslar da sunacaklar, gözünüz ve ruhunuz açık olsun Yengeçler.

Birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz fırsatlar çıkacak karşınıza ve finansal olarak rahatlama hissedeceksiniz. Ruhsal olarak olumlu düşünme çalışmaları yapmalısınız, biliyorsunuz ki en büyük düşmanınız karamsarlık ve evhamınız, fakat 2020 yılında gelişim fırsatlarına kayıtsız kalamayacaksınız ve kendinizin daha güçlü versiyonuyla tanışacaksınız.

2020 Temmuz, Ekim ve Aralık ayları size harika haberler getirirken; Ocak, Eylül ve Kasım aylarında ise bunalmış hissedebilirsiniz. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

ASLAN 2020

Hareketli, sürprizli ve farklı bir yıl bekliyor sizi Aslanlar. Yeni bir etiketiniz oluyor, evli, anne, baba, patron gibi. Bunlardan biri hayatınızın geri kalanında size eşlik edecek. Bekarsanız evlenecek veya hayatınızın aşkıyla karşılaşacak olabilirsiniz bu yıl. Evliyseniz çocuk sahibi olabilir veya çocuklarınızla ilgili bir duruma efor harcamanız gerekebilir uzun süre. İş yerinizde bir pozisyon değişikliği, terfi veya sizi memnun edecek bir gelişme yaşansa da ummadığınız bir iş arkadaşınızla sorun yaşarken de bulabileceksiniz kendinizi, strese hazır olun ve eğlenceye de.

Çok çalışacak ve de kazanacaksın sevgili Aslan, biriktirmeyi diğer senelerden çok daha doğru bir şekilde yapacağını bu yıl için söyleyebilirim. Daha ciddisin bu yıl sanki, daha realist, daha panik halinde, yeni durumuna alışma çabaları hakim gibi. Her zamankinden daha duyarlı davranmanı gerektiren durumlarla karşılaşabilirsin bu yıl sevgili Aslan, empati kurmayı  artırmalısın, o kadar rahatlayacaksın ki sen bile inanamayacaksın. Bir aile büyüğünün sağlık sorunları seni endişelendirebilir fakat elinden geleni yapacaksın ve faydasını göreceksin.

2020 Haziran, Ağustos ve Kasım ayları beklenmedik güzellikte haberler getirirken; Şubat, Nisan ve Ekim aylarında ise her zamankinden daha sakin ve sabırlı davranmanızda fayda var. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

BAŞAK 2020

Kararsızlıklar yaşayacağınız, bir türlü emin olamayacağınız ve aynı zamanda yaratıcılığınızın güçleneceği bir yıl bekliyor sizi sevgili Başaklar. Aile üyelerinden birinin sağlık sorunlarıyla uğraşmak veya bir borcunu ödemek zorunda kalabilirsiniz bu yıl. Onlara faydanız dokunacağı kesin. Daha çok eğlenmek isteyecek ve stres için farklı çözümler üreteceksiniz. Çok yoruldunuz ve artık dinlenme ve eğlenme zamanı. Bu yıl kendinizi şımartın, çocuklar ve hayvanlarla vakit geçirmek her zamankinden daha iyi gelecektir. Fırsatları değerlendirin ve hayatın keyifli yanlarına odaklanın, başarı ve şans sizinle bu yıl.

2020 Yılında sıklıkla eskiden tanıdığınız insanlar çıkacak karşınıza, eski sayfalar bazen tamamen kapanacak, bazen taze bir başlangıç yapılacak, değişik bir deneyim olacak sizin için. Yeni bir hobi edinebilir, yeni bir ev eşyası alabilir ve her türlü yeniliğe kapınızı açabilirsiniz bu yıl. Çözümsüz, yalnız ve çaresiz hissettiğiniz anlarda yanınıza koşan dostlarınız hep olacaktır, kendi üzerinizde oluşturduğunuz baskıdan kurtulmaya bakın ve rahatlayın bu yıl Başak burcu.

2020 Mayıs, Haziran ve Eylül aylarında keyifli haberler almış ve etrafınıza ışık saçarken; Ocak, Haziran ve Aralık aylarında ise enerjinizde düşüklük olacak. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

TERAZİ 2020

Öğrendiklerinizi hayata geçirme, emeklerinizin de karşılığını alma zamanı geldi sevgili Terazi. Bu yıl zaman zaman beklenmedik olay ve durumlar tansiyonunuzu yükseltse de sakin kalmayı başaracağınıza inanıyorum. Özellikle Mart ayında ilişkilerinizde her türlü gerilimden bir adım uzak durmalısınız, aslında yıl genelinde yapmalısınız bunu, hoş siz kavgadan kaçınma üstadısınız ama yine de sakin kalmak da çözüm olmayabiliyor kimi zaman. Finansal zorlanmalar canınızı sıksa da geçmişten gelen insanlar aracılığıyla bu durumlar da beklenmedik bir şekilde çözüme kavuşarak size derin nefes aldırabilir. Öğrenmeye ne kadar açıksanız başarı o kadar sizin 2020 yılında.

Üzerinizdeki yüklerden kurtulacaksınız bu yıl, özellikle yılın ikinci yarısından sonra hissedeceksiniz bu rahatlamayı, ondan önce stresli zamanları sakinlikle atlatmanız gerekebilir. Yapmanız gereken kendinize yeni rutinler oluşturmak ve enerjinizi dengede tutmak olacaktır. Bol seyahat gündeme gelecektir yıl içinde, keyfini çıkarın. Çok çaba harcadığınız bir durum size ödül olarak geri gelecek ve başarıyı iliklerinize kadar hissedeceksiniz Teraziler, endişelenmeye son.

Bekar Teraziler seyahatlerinden birinde aradıkları insanı bulabilirler. Evli Teraziler ise çocuk sahibi olmaya karar verebilirler veya ilişkilerindeki problemleri çözümleyebilirler. Aileden çok iş yük olacak omuzlarınıza, çözülmesi gereken, belirsiz durumlar söz konusu olabilir iş yaşamıyla ilgili, stresten beslenmemeye dikkat edin. Geçmişten gelen kişilerin iş yaşamınızda size büyük faydaları olabilir, finansal başarınız geçmişle bağlantılı olacaktır.

2020 Ocak, Eylül ve Ekim ayları sizi rahatlatacak haberler getirirken; Mart, Nisan ve Temmuz aylarında keyfinizi kaçıracak olaylar olabilir. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

AKREP 2020

Hareketli ve bir o kadar da bereketli bir yıl sizi bekliyor sevgili Akrep. İlişkilerde dengeyi bulmakta güçlük çekebilir, sakin kalmakta zorlanabilirsiniz kimi zaman 2020 yılında. Özellikle yılın ilk yarısında aile ve aile içi finansal dengelerle ilgili sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirken, yılın ikinci yarısı kurduğunuz düzeni korumakla meşgul olabilirsiniz. Geçmişten gelen borç ve alacaklar sıklıkla karşınıza çıkacak ve gelirinizdeki artış yüzünüzü güldürecek.

İşinizi değiştirmekle ilgili adımlar atabilirsiniz. Bir değişikliğe ihtiyacınız olduğu muhakkak. Bu yıl yaratıcılığınızı kullanın ve yeni olana kucak açın. Akrepler, anahtar kelimeniz hareket etmek olmalı. Seyahatle ilgili her fırsatı değerlendirmelisiniz bu yıl. Ruhunuza iyi gelecek bu yolculuklar.

Korku ve endişelerinizden yakınlarınızı manipüle etmeden sıyrılabilirseniz çok daha huzurlu geçecektir sizin için. Kendinizi rahat bırakın ve sevginizi göstermekten sakınmayın, sevildiğinizin farkına varacaksınız. Yaratıcılığınıza güvenin ve anda kalmayı başarın sadece.

2020 Haziran, Kasım ve Aralık ayları sürprizlerle sizi sevindirirken; Şubat, Mayıs ve Temmuz ayları aile problemleri sizi sıkıntıya sokabilir. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

YAY 2020

Yenilik, heyecan, deneyim ve dinamizm dolu bir yıl sizi bekliyor sevgili Yaylar. Özellikle manevi açıdan unutamayacağınız bir yıl olacak. Öğrenmeye ve öğretmeye açıksınız ve bu yıl anahtar kelimeniz paylaşım. Paylaşmaktan keyif alacağınız ve sosyal yardım projelerinde boy göstereceğiniz bir yıl 2020.

Bu yıl ortaya çıkacak bir fikir veya proje, ileride size epey keyif ve gurur yaşatacak. Adım atmakta acele etmeyin, bırakın fikriniz olgunlaşsın, etraflıca düşünün. 2020 yılı, ilerideki eşiniz veya işiniz ile ilgili önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor olabilir. 

Büyük ilerlemeler kaydedeceğiniz bu yıl iyimserliğinizi kaybetmediğiniz sürece iniş ve çıkışlardan pek fazla etkilenmeyebilirsiniz. Olduğunuz insana sarılın ve ruhsal gelişimizi keyifle izleyin. Kollektif anahtar kelimeniz, unutmayın Yay burcu.

2020 Haziran, Temmuz ve Aralık aylarında karşınıza çıkan fırsatlar başınızı döndürebilirken; Mart, Mayıs ve Eylül aylarında karamsarlığa yenik düşmemeye dikkat edin. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

OĞLAK 2020

Sıkı çalışacağınız, hareketli ve hayatınızın dönüm noktası yıllarından biri sizi bekliyor sevgili Oğlaklar. Burcunuzda Satürn, Plüton kavuşumu yaşanırken, Jüpiter de bu yıl sizinle. Mars dahi dahil olacak bir dönem. Güç olduğu kadar keyifli ve sağaltıcı durumlarla da karşılaşacaksınız yıl boyu. Ruhsal gelişimiz açısından çok önemli bir yıl, farkındalığınız artacak.

Günlük rutininiz çeşitlenip hızlanırken boş kalamayacaksınız pek. İyi haberler kötü haberler birbirini kovalarken yapmanız gereken hedefinize odaklanmak ve elinizden gelenin en iyisini yapmak, merak etmeyin şans sizinle yıl boyunca. Eğitiminize devam edebilir veya yeni bir işe başlayabilirsiniz. Hayatınızda her ne olursa olsun o meşhur karamsarlığınıza sığınmadan hareket ettiğinizde hayatınızın kolaylaştığının farkına varmaktan keyif alacaksınız. Hedefinize kilitlenin ve istediğinizi alın Oğlaklar bu yıl. Bereket sizinle olacak.

2020 Ocak, Mayıs ve Kasım aylarında keyifli haberlerle daha sık karşılaşırken; Şubat, Ağustos ve Eylül aylarında ağzınızın tadı kaçabilir. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

KOVA 2020

Gündemin sürekli değiştiği bir yıl bekliyor sizi sevgili Kovalar. Sıkılmaya vakit bulamayacaksınız.

İşiniz değişmese de iş arkadaşlarınız değişebilir veya çalıştığınız ortam değişir, değişiklikten kaçamazsınız, siz de bu durumdan şikayetçi olmayacaksınız zaten. Yeni arkadaşlar edinebilir ve sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz bu yıl. 

Finansal açıdan geçmişten gelen borçları kolaylıkla temizleyebilme fırsatınız varken, paranızı dikkatli harcamayı es geçmemelisiniz, çarçur etmeyin. Daha duygusal olacağınız 2020 yılında aile bağlarınız da güçleniyor Kovalar, geçmişe sünger çekip kırgınlıklarınıza veda edebilirsiniz.

2020 Şubat, Mart ve Haziran aylarında gelişecek olaylar içinizi kıpır kıpır yaparken; Ocak, Eylül ve Aralık aylarında karşınıza çıkan olaylarla ise de hüzün sizi teslim alabilir, arkadaşlarınızdan kolaylıkla destek bulabilirsiniz bu dönemlerde. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

BALIK 2020

Hareketli, verimli ve heyecan dolu bir yıl sizi bekliyor sevgili Balıklar. Eğitim ve veya iş yaşamınızda başarılara imza atacak ve kendinizle gurur duyacaksınız. Sabırlı olur ve başkalarının sözlerine kulak tıkarsanız hızla hedeflediğiniz yere varacaksınız.

Bu yıl mottonuz korkusuzluk olmalı. Korkmamalı, pes etmeli ve devam etmelisiniz. Gözünüzü hiç birşey korkutmasın, çalışıyorsunuz, hak ediyorsunuz ve sizindir. Ailenizle aranıza zaman zaman yollar girse ve özlem duysanız da sevildiğinizi hissedecek, dahası bileceksiniz. Zincirleri kırma zamanı Balıklar. Yaratıcılığınız sizi bile şaşırtacak, pratikleşeceksiniz bu yıl. 

2020 Şubat, Mart ve Kasım aylarında karşınıza çıkan olay ve fırsatlar sizi sevindirirken; Mayıs, Haziran ve Ekim aylarında ise pozitif düşünmekte güçlük çekebilirsiniz. Duygularınızın esiri olmayın, etraflıca düşünmeden karar almayın özellikle bu dönemde. 2020 Gönlünüzden geçtiği gibi olsun ve öyle olsun. Sevgiler.

2020 Burçlar yazısını okudunuz. Koçtan Balığa her birimiz payımıza düşeni alırken sevgi ve hoşgörü yanımızdan eksik olmasın. Kendimizin ve doğamızın kıymetini bilelim. 2020 yılında gezegenleri merak ediyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz:  2020 gezegen hareketleri 

 

5
Sending
User Review
2 (2 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.