ASTROLOJİ’ DE EVLER

 

Astroloji ‘de evler ve bu evde bulunan gezegenler önemli açıklamalar içerir . Bir doğum haritasında 12 ev bulunur ve her bir ev bizim kimliğimizi ve gelişimimizi tanımladığı gibi yaşam yolculuğumuzda önemli ipuçları içerir. 

 1.EV :

Yükselen burçtur. Görünüşümüzü tanımlar.

Senin gördüğün ben, bedenim, dış görünüşüm, bilindiğim durum, kimliğim. Başlamak.

2.EV :

Öz değerim, kıymetim, sahip olduklarım, sahip olduğumu sandıklarım, gelirim, maddi durumum. Devam etmek.

3.EV :

İletişim şeklim, kendimi ifade ediş tarzım, komşular, kardeşler ve yakın çevre ile ilişki kurma biçimim, kısa yolculuklarım, arabam, trafikteki halim, öğrenme şeklim. Bilgi toplamak.

4.EV :

Yuvam, toprağım, kökenim, büyüdüğüm ev, annemin gebelikte yaşadıkları, geçmişim, kökenim, anayurdum, yaşlılığım, hafızam. Bilgi toplandı bu evde ,depolanıp analiz edilmekte.

5.EV :

Şansım, çocuklarım, yaşama sevincim, kısmetim, verimliliğim, yaratıcılığım, eğlenme şeklim, aşkı deneyimleyişim. Üretmek.

6.EV :

Günlük yaşamım, iş ortamım, rutinim, her gün yaptığım işler, evcil hayvanlarım, sağlık problemlerim ve şifa bulduğum alanlar. Sabretmek.

7.EV :

Hayat arkadaşım, eşim, sevgilim, partnerim, iş ortağım, rakibim, karşımdaki kişi, ortak proje ve anlaşmalarım . Bu eve gelene kadar öğrendiklerimi paylaşıyorum , öğrendiklerimi öğreterek ve öğrenmeye devam ederek büyüyorum ve karşımdaki kişi aracılığıyla kendimin farklı yönlerini keşfediyorum.

8.EV :

Karşılaşacağım ölüm deneyimleri, miraslar, sigorta ve prim geliri, ortağımızın veya eşimizin parası, fantazilerim, sırlarım , derin korkularım, mahremiyetim. Kendimizle hesaplaşırız bu evde , derin dönüşümler yaşarız.

9.EV :

Akademik eğitimim, kültürel donanımım, inancım, uzak yollarım, yabancılar ve farklı kültürlerle ilgili tecrübelerim. Ufkumuz genişler veya farkındalığımız artar bu evde.

10.EV :

Kariyerim, statüm, toplumdaki yerim, topluluk önündeki halim, saygınlığım ve hayattaki önceliklerim. Olduğumuz hali topluma onaylatırız bu evde ya da şimdiye dek yaptıklarımızın yansımasını görürüz.

11.EV :

Arkadaşlarım, umutlarım, dileklerim, bir gruba ait olma ihtiyacım, hobilerim, sosyal sorumluluk projelerim, arkadaşlarımla yapmaktan keyif aldığım şeyler. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim evi:)

Şimdiye kadar öğrendiklerimizi bütünün hayrı için kullanma zamanı.

12.EV :

Rüyalarım, sezgilerim, hayallerim, zindanım, bilinçaltım, uyuma şeklim, fedakarlığım, kendimin ne kadar farkında olduğumu anlama evi bu son ev, sonun bir bitiş olmadığını hatırlatır bize…

 

 

 

Leave a Reply