AY’IN AÇILARI

AY’IN DİĞER GEZEGENLERE YAPTIĞI AÇILAR

Ay’ın açıları hangileri ki? Ay, her birimizin doğum haritasında 12 evden birine yerleşmiş ve diğer gezegenlerle açılanıyor konumda. Bazı gezegenlerle birleşiyor, güçlerini birleştiriyor veya kendini yeterince gösteremiyor, bazılarıyla sekstil ve üçgen dediğimiz Astrolojide olumlu kabul edilen 60 ve 120 derecelik açılar yapıyor, bazılarıyla zıtlaşıp kare veya zıt açı dediğimiz 90 ve 180 derecelik açılar yapıyor Astrolojide olumsuz kabul edilen. Göktekilerin yerdekilerin izdüşümü gibi, hayat gibi, kendimizi geliştirmek için fırsatlar gibi. AY BURÇLARDA adlı yazımda Ay’ın hangi burçta hangi anlama geldiğini dilim döndüğünce anlatmaya çalışmıştım, arzu ederseniz göz atabilirsiniz.

Ay, annemizdir, dişil yanımızdır, çocukluğumuz, anılarımızdır aynı zamanda.

Bu arada hiç bir açıya iyi veya kötü, olumlu veya olumsuz demek içime sinmiyor tam olarak. Her açının bize kattığı, bize öğrettiği nedir diye düşünmeyi tercih ediyorum. İyi açı veya kötü açı yoktur, yeterince anlaşılmamış açı vardır:)

AY – GÜNEŞ AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Güneş ile kavuşum yaptığında size bir aydınlanma gelir. Şaka şaka. Dengeli ve uyumlu bir kişilik vardır görünürde. Genel olarak iyidir ay ve güneşin birlikteliği, sekstil veya üçgeni. Çocukluk daha az hasar daha çok keyif ile atlatılmış gibidir ve diğer açılara bakmadan yorum yapmak eksik olsa da genel itibariyle kavuşum rahat bir açıyken karşıt ve kare açılarda kararsızlık ve eksiklik hissi baskındır. Aileden ve çocukluktan kalan travmalarla uğraşadursa da ay güneş kare veya zıt açı kişisi, bu açıların itici bir güç katıp hırsları ve azimleriyle isteklerine ulaşmaya da yardımcı olduğu kesindir.

AY – MERKÜR AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Merkür ile açılandığında bünyeyi bir merak sarar:) Karşıt ve kare açılarda kararsızlık, tereddüt, emin olamama baskınken, kavuşum, sekstil ve üçgen açılarda esprili ve sevimli diye nitelenebilecek bir kişilik hakimdir. Konuşmayı, duygularını rahatça ifade etmeyi desteklerken bu açı, zıt ve kare açılarda ise tam tersi bir durum hakimdir. Kişide çocukluk anıları baskındır ve günlük telefon trafiği yoğundur her türlü açıda.

AY – VENÜS AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Venüs ile kavuşum, sekstil veya üçgen açı yapıyorsa muhtemelen siz popüler bir kişisiniz bulunduğunuz çevrede. Gülüşünüz, duruşunuz veya bakışınız sizi bir adım öne çıkarıyor olmalı. Kare veya zıt açılarda şımarıklık veya dikkat çekme ihtiyacı gözükebileceği gibi ruhsal gelişime önem veriyorsanız bunlar ilk gençlik çağında doğru olabilir sadece, çoktan geride bırakmış olmalısınız beni en çok sev kaygınızı. Güzellik ile ilgili takıntılarınız olabilir.

AY – MARS AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Mars ile kavuşum yapıyorsa agresif olabilirsiniz, değilseniz pasif agresif olabilirsiniz:) Çabuk tepki vermek, kıskançlık, sakarlık görülebileceği gibi, görülmeye de bilir, sizin kendiniz ile ilgili neyi ne kadar hallettiğinize bağlı olarak. Sabırsız ve kavgacı da demek istiyorum da çok da yüklenmek istemiyorum:) Sporcular için özellikle iyi bir açı olduğunu düşünüyorum motivasyon ve hırs desteği açısından.

AY – JÜPİTER AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Jüpiter ile açı yaptığında size letafet verir:) İştah açıklığı, toplama, biriktirme, güçlü hafıza, ağzından bal damlama, duygusal boşlukları tatlı ile doldurma görülebilir, panik olmayın. Optimist ve konformist sayılabilirler. Oldukça olumlu ve motive edicidir, özellikle kavuşum, sekstil ve üçgen açılar. 

AY – SATÜRN AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Satürn ile kavuşum yapıyorsa, çocukluk çağının sıkıntısını atlatmak epey yorucudur. Anne yeterince sevmemiş, sevgisini gösterememiş veya çocuklukta böyle hissedilmiş olabilir kişi tarafından. Duygularını net olarak ifade etmekte güçlük çeker ve kendince yöntemler geliştirmek zorundadır toplum içinde izole etmek yerine şahsını. Yalnızlığını sever Ay Satürn kişisi ve yalnızlıktan korkar aynı zamanda, bu gibi paradokslarla uğraşır durur. Yaşlılarla arası iyidir. Ay ve Satürn’ün her türlü açısında bir karamsarlık, evham hakimdir bünyede.

AY – URANÜS AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Uranüs ile kavuşum yaptığında aidiyet duygusu eksikliği yaşayabilirsiniz, korkmayın hepimiz aynı gezegende yaşıyoruz, bu yeterli:) Çocuklukları farklı geçmiştir, klasik bir aileden oldukça farklı. Ay ve Uranüs açıları Özgürlük ve isyan duygusu, çok yönlü düşünme, bir yere bağlı kalamama, kendini diğerlerinden farklı hissetme, ufuk açıklığı, annenin farklılığı çağrışımlarıyla da tanımlanabilir. Hangi evlerde açılanıyorsa, hayatınızdaki ani ve sürprizli gelişmelerin hangi alanlarda sıklıkla karşınıza çıkabileceği hakkında bilgi verir.

AY – NEPTÜN AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Neptün ile kavuşum yaptığında bünyeyi suçluluk ve veya fedakarlık duyguları sarar sıklıkla. Kişi kendisini bir şeye veya birine adamak zorunda hisseder sıklıkla. Kurban psikolojisi yaygındır bu açıda ve kare ve dahi zıt açıda. Sanat, dans veya gönüllülük projeleri Ay Neptün açısına sahip kişiye oldukça faydalıdır. Aldanma ve aldatılma sıklıkla vurgulanır bu açıda da saflık kontenjanındandır daha çok. Olayları net görmekte zorlanır, hayal alemi hep daha çekici gelir, yaratıcılık içeren her konuda parladıkları da kesindir, kaçış noktalarını doğru seçmelidir kişi.

AY – PLÜTON AÇILARI

AY, Doğum haritanızda Plüton ile kavuşum yaptığında anneniz çetin cevizdir, güçlüdür, doğumuzda da güçlükler yaşanmış olabilir. Sezgileri güçlü kişilerdir, zayıf veya aciz görünmekten korksalar da bunu sadece kendileri bilir. Sır saklamayı bilen insanlar olduğu gibi aile sırlarından dolayı acı çekmiş de olabilirler. Hep güçlü görünmek onları elbet yoracaktır, arada küçük molalar verip gülümsemeyi ve affetmeyi başarırlarsa kendileriyle gurur duyacaklardır. Ay’ın Plüton ile her türlü açısında güç takıntısı ve gizem dikkat çekecektir ve kabızlık 🙂

ayın açıları

ay açı yapmış amanin

İşte böyle sevgili okur, veda etmeden yazıyı bitiremiyorum, sanırsın mektup yazıyorum. Neyse çay içeyim en iyisi, görüşürüz 2, bilemedin 3 güne. Sevgiler.

5
Sending
User Review
3.83 (6 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.