BURÇLAR SEVERSE

Hepimiz severiz. Az ya da çok ama severiz işte. Bir Koç sevdiğinde nasıl birine dönüşür ya da bir Terazi, bir Balık. Burçlar nasıl sever, nasıl bir aşık olur üzerine eğlencelik bir yazı okumak üzeresiniz.

KOÇ BURCU

Atarlı Aşık. Öylesine sevmeyi bilmez gerçek bir Koç. Öyle üstünkörü değil, yakıcıdır onun aşkı, sevgisi. Mars çocuğudur sonuçta. Zoru sever, zor insan seçer. Gürültücüdür, abartır ama gerçektir. Heyecan sever, çocuksu ve içtendir. Samimi, gerçek olanı sever ve seçer. Kavgacıdır ama kinci değildir. Kıskançtır. Mızmız değildir. Gönül kırdığında gönül almayı, özür dilemeyi bilir. Her şeyiyle sever ve karşısındakini tümüyle kendine ister. Paldır küldür davrandığına sıklıkla pot kırdığına bakmayın, hassas ve alıngandır ego kabuğunun altında. Ben diye başladığı cümlelerini bize çevirmek zaman alabilir.

BOĞA BURCU

Sabırlı Aşık. Kolay sevmez ve kolay da gidemez. Emeğin kıymetini göz ardı edemez. İnatçı kabuğunun altında naif bir çocuğu itina ile saklar. Kavga ettiğinde o anın kavgası değildir, birikmiş kırgınlıklar silsilesidir. Açken pek sataşmayın derim yine de:) Venüs çocuğudur, güzelliklerden hoşlanır. Kaba konuşmalardan hiç hoşlanmaz. İyi günde kötü günde insanıdır, en ufak bir kızgınlıkta kapıyı çekip gidenlerden değildir, sabırla özür dilemenizi bekler, kendisi ise pek hoşlanmaz özür dilemekten.

İKİZLER BURCU

Gel gitli Aşık. Kendisi iki kişi olduğundan tümüyle karşısındakine kanalize olması zordur. Dikkati hep dağılır, tahammül seviyesi düşüktür. Nefret ediyorum senden git der mesela sonra nereye gidiyorsun diye çemkirir. Merkür çocuğudur. Eğlenceli ve hoş sohbettir, zeki ve becerikli, çok yönlüdür. Kızmaya kıyamaz bir sonraki halini beklersiniz merakla. Hareketli ve pratik yapısıyla olaylara kolaylıkla çözüm bulur, ileriki yaşlarda durulur ve arkadaşlıkla aşkı ayırır hale gelir de hem kendisinin hem karşısındakinin işi kolaylaşır.

YENGEÇ BURCU

Anaç – Babaç Aşık. Üşüdünüz mü acıktınız mı hemen fark eder ve size konforlu yaşam alanı yaratır. Şefkatli, sevecen ve vericidir. Duygularını rahatlıkla ifade edemez ve anlamanızı bekler. Ay çocuğudur. Sabırlı, korumacı ve şefkatli yapısıyla vazgeçilmeziniz olmak ister. Alıngandır evet, sıklıkla gözyaşlarını silah gibi kullanır. Sevdiğinde vazgeçmesi güç olur, sandığından daha güçlüdür, bunu zamanla öğrenecektir.

ASLAN BURCU

Cömert Aşık. Kocaman kocaman sever, iltifatlara, hediyelere boğar. Karar verdiyse elde etmek için her şeyi yapar. Gururuna dokunacak bir şey yapmadığı sürece karşısındakinden kolay vazgeçemez. Güneş çocuğudur. Korumacı olduğu kadar kıskançtır da. Ne yiyip ne giydiğinizi rapor etmenizi isteyebilir. Sosyal yaşamı sevdiğinden sevdiğiyle sosyal ortamlarda boy göstermeye bayılır. Çocuksu yapısıyla göstere göstere sever ve aynı ilgiyi bekler. 

BAŞAK BURCU

Evhamlı Aşık. Kolay kolay aşık olmazlar. Armudun sapı, üzümün çöpücüdürler. Merkür çocuğudurlar. Detaylara takılıp dururlar. Dağınıklıktan hoşlanmazlar. Karşısındakini tanıyıp güvendikçe severler ve sevildiklerini anlamaları zaman alır, şıpsevdi değillerdir. Az ve öz severler. Samimiyetine güvendikleri kişi için, ki bu da epey zaman alır, yapamayacakları şey yok gibidir. Yine de mantık dışı bir şey yapmalarına nadir rastlanır. Güvenilir kişilerdir, suistimali 10o km öteden hissederler, denemeyin bile.

TERAZİ BURCU

Uyumlu Aşık. Tam bir evlilik insanıdırlar. Rahatlıkla 3 maymunu oynayabilirler, ortamın huzuru adına görmedim, duymadım, bilmiyorum diyebilirler veya sıklıkla sen öyle yaptığın için ben de böyle yaptım klişesine sığınabilirler. Ne olursa olsun yeter ki kavga olmasındır onlar için. Kabalıktan ve kaba sözlerden hoşlanmazlar. Venüs çocuğudurlar. Uyum insanıdırlar. Sosyallikten zevk aldıkları kadar tüm ilgisini karşısındakine yöneltmekte de ustadırlar. Komplimanlar, bir şeyler. Tek başına olduklarında eksiklik hissederler ve hep karşısındaki insanla tamamlanma telaşına düşerler. Yapıcı ve fedakar oldukları da söylenebilir. Güzellikler ilgisini çeker her daim o başka:)

AKREP BURCU

Tutkulu Aşık. Sevdim mi tam severim insanıdır. Yakar, yıkar, dönüşür ve dönüştürür. Ne kendisinin ne karşısındakinin hayatı bir daha eskisi gibi olmaz. Plüton çocuğudur. Kıskançtır ve gaddardır. Canını acıtanın canını yakmayı tercih eder. Derinlikleri sever, sığ sularda yüzmez pek. Cimridir, sevgisini gösterirken bile. Anlaşılsın ister, sözlerin ne anlamı vardır ki gözler varken. Ha bir de, Unutmaz, hem de hiç bir detayı. Yalan söylemeyi veya bir şey gizlemeyi aklınızdan bile geçirmeyin derim onun karşısında.

YAY BURCU

Neşeli Aşık. Eğlenceli, keyifli bir yol arkadaşıdır. Maceracı, öğrenmeyi seven bir kişi olarak bütünün parçalarını ararken eşlik etmeniz onu onurlandırır. Her şeyi paylaşmaktan büyük keyif alır. İncindiği zaman bile bunu espriyle ifade eder, anlaşılmayı bekler. Büyük büyük sözler etmez belki ama davranışlarıyla sizi değerli bulduğunu fazlasıyla gösterir. Jüpiter çocuğudur. Olduğu gibi kabul eder şeyleri ve karşısındakini. Kavgadan uzak durmaya çalışır, tavır koyar kavga etmek yerine. 

OĞLAK BURCU

Tutarlı Aşık. Sabırlı, otoriter ve ciddidir. Sevgisini kocaman kocaman gösterenlerden değillerdir. Davranışlarıyla gösterir ve anlaşılmayı beklerler. Zorluklardan yılmazlar. Güvenilir ve ihtiyatlı tavırlarıyla dikkat çekerler. Son sözü söyleyen olmak isterler. Pes etmek, vazgeçmek onlara göre değildir. Kolay unutmaz, kolay küsmez ve kolay affetmezler. Vıcıklıktan hoşlanmazlar. Satürn çocuğudur. Tutarlıdırlar. Kararsızlık yaşadıkları pek görülmez. Ciddi ve eleştirici tavırlarıyla kimi zaman karşısındakini çileden çıkarsa da telafi etmeyi bilirler. Alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Tutucu oldukları söylenebilir.

KOVA BURCU

Dostane Aşık. Bir kişiye bağlanmakta güçlük çekerler başta, fakat kararını verdiyse biriyle yola çıkmaya pek yarı yolda da bırakmazlar da. Sosyal yaşamda bulunmak onlara keyif verdiğinden sevdiği kişiyle bunu yapmak ekstra keyif verir. Arkadaşça yaklaşır ve her şeyi konuşabileceğiniz izlenimi bırakır ki çoğunlukla durum böyledir. Her şeyi ona anlatmanızı, onunla paylaşmanızı bekler ve samimiyetle sıkıntılarınıza çözüm bulmaya uğraşır. Uranüs çocuğudur. Sosyal yardım kuruluşlarında, gönüllü organizasyonlarda sıklıkla bulunur ve karşısındakinden de aynı özveriyle bunu bekler. Umursamazlıktan hoşlanmaz. 

BALIK BURCU

Hülyalı Aşık. Aşka aşıktırlar. Fedakar ve merhametlidirler. Hayranlıkla aşkı karıştırdıkları da sık görülür. Hayalperest yapılarıyla aldandıkları ve bol gözyaşı döktükleri görülmemiş bir durum değildir. Ta ki toparlanıp yeni bir aşka yelken açana dek. Birini sevmez, o olurlar adeta. Masallardaki gibi mutlu sonla bitmesi en çok istedikleri şey olsa da gerçek hayat düzleminde uyanıp sudan çıkmış balığa dönmeleri an meselesidir. Neptün çocuğudur. Naif ruhları için yorucu bir dünya olduğundan sanata sığınmaları onları şifalandırır.

 

5
Sending
User Review
5 (1 vote)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.