ÇAY MI KAHVE Mİ ?

Çay mı yoksa kahve mi ilk tercihiniz?

Çay içerken yazdığımdan bu satırları safımı belli etmişimdir sanırım. Oldum olası çay severim.

çay mı kahve mi

bence çay o zaman bi çay bi kahve ya da iki çay:)

18 yaşımda radikal bir kararla çayımdan şekeri çıkarmış ve günlerce üzülmüştüm terk ettiğim şeker için. Yıllar geçtikçe çayımın demi arttı, hayır zift gibi değil efendim demli seviyorum. Çay, şekersizken gerçek tadı anlaşılır. İyi bir içici, iyi demlenmiş bir çayı ya  kokusundan ya dokusundan ama uzaktan tanır ve bardağını uzatır. Fincanını değil, kahve fincanla içilir  efendim, içmem fincanda çayımı, hemen soğur zaten, küsüverir, ince belli çay bardağından içildiğinde esas keyfi alınır.

Çay‘a sayfalarca methiye yağdırabilirim de iş kahveye gelince duraksıyorum. Bu aralar sabaha kadar bilgisayarın başında oturduğumdan hayat kurtarıcı olabiliyor, doğrudur, sağolsun. 40 yıl hatır mevzusu da dursun kenarda. Her ikisi de candır o ayrı.

Çay da kahve de muhabbetle, sohbetle, dostlarla güzeldir asıl  , yalnızların da en büyük dostudur hem çay, hem kahve. İki lafın belini kırabileceğiniz arkadaşlarınız, dostlarınız varsa şanslısınız. Taze demlenmiş bir çayınız varsa daha da şanslısınız. Peki ya Sizce hangisi ?

Çay mı yoksa kahve mi?

Bu arada NASIL MUTLU OLUNUR? başlıklı yazıma göz gezdirmek isterseniz tam da buradan ulaşabilirsiniz. Sevgiler.

o zaman çay:)

5
Sending
User Review
2.33 (3 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.