CHIRON BURÇLARDA

CHIRON 

Chiron yörüngesi Satürn ile Uranüs arasında bulunan ve 1977 yılında keşfedilen bir kuyruklu yıldızdır. Şiron, Kiron veya Kayron denirken rastlayabilirsiniz kendisine. Astrolojide en derin yaralarımızı ve bu yaraların gizlediği şifa yöntemini gösterir. Kısaca: Şifalandırır er veya geç.

Chıron Burçlarda ne anlama geliyor? Chıron nedir? Ne demek ister?

Chiron Mitoloji’ de Centaur’dur. Hani yarı insan yarı at olan. Satürn’ ün (Kronos) oğlu veya Apollo’nun oğlu olduğu rivayet edilir ki; Barış İlhan’ın sitesinde  güzel bir yazı mevcut, ilginizi çekerse Mitoloji’de ve Astroloji’de Chiron hakkındaki yazının linki:

http://www.astrolojidergisi.com/mitoloji12.htm

Chiron bize acımızın kaynağını sunarken o kaynaktan içtiğimiz su ile şifalanırız. En derin yaralarımız, kimselere göstermek istemediklerimiz, incinmişliklerimiz, korkularımız, travmalarımız ile ilişkilendirildiği gibi kendimizi farkettiğimizde ve kendimizi affettiğimizde, en önemlisi kendimizi olduğumuz gibi sevmeyi öğrendiğimizde hayatımızda birer birer mucizeler gerçekleşmeye başlar. Tabi mucizelere inanıyorsak. Yok inanmıyorsak düğümlerin çözüldüğünü fark ederiz diyelim bak bu da aynı manada, sıkıntı yok.

chiron burçlarda

Chiron’un sembolü,ruhumuzun anahtarı gibi

Chiron hangi burçta sizde peki?

1940’lar

26 Temmuz 1943 Chiron Başak                                                         17 Kasım 1944 Chiron Terazi

23 Mart 1945 Chiron Başak                                                                22 Temmuz 1945 Chiron Terazi

10 Kasım 1946 Chiron Akrep                                                              28 Kasım 1948 Chiron Yay

1950’ler

8 Şubat 1951 Chiron Oğlak                                                                 18 Haziran 1951 Chiron Yay

8 Kasım 1951 Chiron Oğlak                                                                27 Ocak 1955 Chiron Kova

1960’lar

26 Mart 1960 Chiron Balık                                                                 19 Ağustos 1960 Chiron Kova

20 Ocak 1961 Chiron Balık                                                                  1 Nisan 1968 Chiron Koç

18 Ekim 1968 Chiron Balık                                                                 30 Ocak 1969 Chiron Koç

1970’ler

28 Mayıs 1976 Chiron Boğa                                                                 13 Ekim 1976 Chiron Koç

28 Mart 1977 Chiron Boğa

1980’ler

21 Haziran 1983 Chiron İkizler                                                            29 Kasım 1983 Chiron Boğa

10 Nisan 1984 Chiron İkizler                                                                21 Haziran 1988 Chiron Yengeç

1990’lar

21 Temmuz 1991 Chiron Aslan                                                             3 Eylül 1993 Chiron Başak

9 Eylül 1995 Chiron Terazi                                                                    29 Aralık 1996 Chiron Akrep

4 Nisan 1997 Chiron Terazi                                                                   2 Eylül 1997 Chiron Akrep

7 Ocak 1999 Chiron Yay                                                                         1 Haziran 1999 Chiron Akrep

21 Eylül 1999 Chiron Yay

2000’ler ve günümüz

11 Aralık 2001 Chiron Oğlak                                                                  21 Şubat 2005 Chiron Kova

31 Temmuz 2005 Chiron Oğlak                                                             5 Aralık 2005 Chiron Kova

20 Nisan 2010 Chiron Balık                                                                   20 Temmuz 2010 Chiron Kova

8 Şubat 2011 Chiron Balık                                                                       17 Nisan 2018 Chiron Koç

25 Eylül 2018 Chiron Balık                                                                     18 Şubat 2019 Chiron Koç

CHIRON BURÇLARDA

CHIRON KOÇ BURCUNDA

Anahtar Kelime: BENLİK

Benlik,kimlik ile ilgili yaraları işaret eder. Kişinin babası ile ilgili derin acıları olduğu anlamına da gelebilir. Chiron Koç burcunda kişinin kendini gerçekleştirmesine yardımcı olurken bu yolculukta yaşadığı derin acılara şahitlik ve rehberlik etmektedir. Çocukluk travmalarımızla yüzleşmeye zorlar, sarsar, acıtır ve acıyı sağaltmadan, şifayı teslim etmeden de ayrılmaz başımızdan. Gerçek şifanın kendimizde olduğunun farkına varmamızı sağlar Chiron. Chiron Koç burcunda bir kişi yardımsever ve cömerttir. Kendine faydalı olmaya başladığında başkalarına yardım edebilme fırsatı doğacaktır.

CHIRON BOĞA BURCUNDA

Anahtar Kelime: SAHİPLENME

Kişinin kaynakları kısıtlı ve kıymetlidir. Ya da O, öyle sanmaktadır.Derinlerde bir yetememe duygusu vardır. Sabırlıdır ve sakin görünür. Oysa sabırlıdır ama sakin değildir. Tutumluluk cimrilik safhasına varabilir. Birine ya da bir şeye de saplantılı bir şekilde bağlı ya da bağımlı olabilir. Chiron Boğa burcunda kişinin değerleriyle ilgili sınanmasında rehberlik eder. Kişi, kendi değerinin farkına vardığında ve kendini biraz rahat bıraktığında şifalanma ve şifalandırmanın hayatına girişini kutlayabilecektir.

CHIRON İKİZLER BURCUNDA

Anahtar Kelime: İLETİŞİM

Chiron İkizler burcunda farklı bir konuşma tarzına da dikkat çekebilir. İletişimle ilgili bedensel veya ruhsal bir acıyı da simgeler. Şifa yine bu paketin içindedir. Kendini ifade etmeye ihtiyacı vardır. Kişi, kendini ve duygularını doğru şekilde ifade etmeyi öğrenmeye başladığında aradığı huzura ve şifaya kavuşacaktır.

CHIRON YENGEÇ BURCUNDA

Anahtar Kelime: YUVA

Annelik, bakma, besleme, koruma ile ilgili acı ve kaygılar şifa yolculuğunun başlangıcıdır. Chiron Yengeç burcunda anne ile ilgili derin yaraları işaret ediyor olabilir.Bağlılık ve anaçlık duyguları gelişmiştir. Kendilerini birilerine bakıp kolladıkça şifalanmış hissederler. Yuvadan, vatandan, aileden ayrı kalma ve özlem gibi duygulara alışık olmalılar. Şefkat gösterdikçe şefkat bulacaklarının bilincindedirler.

CHIRON ASLAN BURCUNDA

Anahtar Kelime: YARATICILIK

Chiron Aslan burcunda acı dolu çocukluk anıları ve yaralanmış benliğe işaret etse de her zaman olduğu gibi şifayı barındırır içinde. Kişinin alkış ihtiyacı yoğundur.Beğenilme, sevilme, onaylanma arzusu güçlüdür. Küçük, orta veya büyük çapta şöhrete de çoğu zaman arzuladığı alkışa da kavuşur genellikle. Yeter ki içindeki çocuğu susturmasın. Yaratıcılığını kullanabileceği alanlara yönelmesi kuvvetle muhtemeldir.

CHIRON BAŞAK BURCUNDA

Anahtar Kelime: DETAY

Çoğu zaman didik didik didiklerler kendilerini ve başkalarını hemen her konuda. Temizlik takıntısı enteresan derecede olabilir. Hassas ve alerjik bir bünyesi olabilir. Hastalık ve hastanelere alışkındır. Bazen de kendi sağlığını umursamadan şifa dağıtan bir hekime dönüşür Chiron Başak burcunda. Soğukkanlı ve fedakar. Titiz kişilerdir. Sakinliklerine aldanmayın, o sırada kimbilir hangi detaya takılı kalmıştır kafası, bilmeden size şifa gibi gelirler.

CHIRON TERAZİ BURCUNDA

Anahtar Kelime: İLİŞKİLER

Bir partnerle şifalanacağını düşünedursun muhtemelen kaybetme korkusunun yoğunluğundan o partneri kaybedecek ve yalnızlığı deneyimleyecektir Chiron Terazi. Bir sonraki ilişki arenasında aynı tuzağa yenik düşmez ve dengeyi sağlamayı başarabilirse ilişkiler kanalıyla şifalanacaktır. Karşılarındaki kişinin konforunu üstlenmekte gönüllüdürler. Kararsızlık ve atalet verse de kişiye çevresinde muhakemesine güvenilen biridir.

CHIRON AKREP BURCUNDA

Anahtar Kelime: GÜÇ

Chiron Akrep burcunda gücün kullanımı ve kendi gücünün farkına varma ile ilgilidir. Cinsel rahatsızlıklara işaret edebilir. Kişinin enerjisini doğru kullanıp yönlendirmesi ivedilikle gereklidir. Kişi, şiddeti görmüş, yaşamış veya şahit olmuştur. Korku blokajından sıyrıldığında şifa ile buluşacaktır.

CHIRON YAY BURCUNDA

Anahtar Kelime: PERSPEKTİF

Chiron Yay burcunda iken bakış açımızı genişletecek deneyimler yaşamamıza yardımcı olur. Öğrenme, öğretme, paylaşma ve seyahat etme isteği yoğundur. Pek fazla nasihat takmayan kafasına buyruk bir kişiyi de işaret edebilir. Her ne şekilde olursa olsun ufku genişleyecek ve bakış açısı, fikirleri değişecektir yaşam süresince Chiron Yay’ın.

CHIRON OĞLAK BURCUNDA

Anahtar Kelime: KONTROL

Otorite ile ilgili sorunlar yaratabilecektir Chiron Oğlak burcunda iken, yine hediyemizi, şifamızı keşfetme yolculuğudur bu. Otoriter bir kişiyi de işaret edebilir. Her şeyi kontrol etme güdüsü vardır. Temkinlidir. Organizasyon ve idare etme becerisi gelişmiştir. En derin korkusu yalnız kalmaktır. Kişi, kendi üzerinde otorite ve irade gösterdiği sürece şifalanacaktır.

CHIRON KOVA BURCUNDA

Anahtar Kelime: İDEALLER

Sıradan olmayan, marjinal bir kişiyi ifade eder Kova‘ da Chiron. özgür düşünceli ve idealist biri de olabilir. Kişi, kendisini farklı hisseder. Toplumsal yardım faaliyetlerinde boy gösterir, gönüllük projelerini desteklerler. Umutlarını gerçekleştirmek için adım attığında başkalarının umutlarını gerçekleştirmesine de öncülük ettiklerinin farkındalığını yaşayarak şifalanacaklardır. Hayalleri deneyimlerken yaşayacakları hayal kırıklıkları onların gözünü korkutamayacaktır.

CHIRON BALIK BURCUNDA

Anahtar Kelime: KURBAN

Merhamet duygusu o kadar yoğundur ki Chiron Balık burcunda, kolaylıkla suistimale dönüşebilir ve kişi, kendini kurban rolüne bürünmüş olarak bulur. Birilerini kurtarmak, birilerine ilaç olmak onlar için önemlidir. Chiron onları şifalandırmadan önce kendi yaralarını tedavi etme yöntemlerini sunar önlerine. İyileş ve şifalandır, kendini tüketme der Chiron, şifa senin içinde, unutma.

Not: Chiron Burçlarda‘yı okudunuz. Canınız isterse AY DÜĞÜMLERİ BURÇLARDA yazısını da okuyabilirsiniz, sevgiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
Sending
User Review
5 (1 vote)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.