GENUINERABBIT HAKKINDA

Genuine rabbit nedir? Ne demek istemektedir? Niye demek istemektedir?

Genuinerabbit, işte bu sitenin adıdır tabi ki, ormanda gezen minnak bir tavşan değildir,belki de öyledir. Bu dünyada hiç bir şeyden tam olarak emin olamıyor insan. 

Kasım 2017:  Kendi halinde bir insanım. Sezon bitti, evde oturduğum saatler arttı. Duramıyorum. Bir şey yapmam lazım. İşaret dili kursuna gidecektim, bir takım durumlar oldu, olmadı işte. Bünye rahatsız oluyor boş durmaktan. Site mi açsam ki dedim, yazarım, durur orada, belki okunur, hem meşgul olmuş olur zihnim, hem yeni şeyler öğrenirim. Yaşasın! Tamamdı bu iş.

Açtım dizüstümü, aldım elime kalemi defteri, yanıma da çay, başladım araştırmaya. Blog nasıl açılır türevlerindeki tüm yazıları okudum önce. Az çok kavramıştım. Yapabilir gibiydim. İsim ne olacaktı ki? Hem ne yazacaktım? Uzman olduğumu iddia ettiğim bir alan da yoktu. Öğrencilik, öğrenmek, paylaşmak. Bu kadar. Olsundu. Başlamak bitirmenin yarısı idi.

Genuinerabbit, tema, hosting ve diğerleri

Birkaç başarısız denemeden sonra genuinerabbit alan adı boştaydı. Turistik yerlerde denk gelmişsinizdir genuine fake yazısına. Gözlükçü ve parfüm satanlar kullanır daha çok. Biraz oradan, biraz Alice’den, biraz Çin burcuna göre tavşan veya kedi olduğumdan, bir de sevdiğimden tavşanları, tamam dedim, bu olsun.

Turhost aracılığıyla hosting işimi de hallettim.Tema için epey araştırıp 10 maddelik bir liste oluşturdum, ama sonunda alakasız bir şekilde, çok faydalandığım wpmavi sitesinde de hakkında epey övgü okuyunca mythemeshop aracılığıyla steady income temamı satın aldım. Artık tema benim olmuştu, vuracaktım kırbacı, şaka şaka. Olabilecek en sade şekliyle kullanıyorum ve çok memnunum. Benim gibi bir amatör için fazla bile. O kadar çok bilmediğim şey öğrenmiştim ki ve tonlarcası vardı daha bilmediğim, korkmuştum, kafam kazana dönmüştü. Meğer ne zormuş arkadaş. Keşke daha önce öğrenseydim. Yapabilecek miyim ki gerçekten? 

Uykusuz geceler ve webmaster forumlarında ve çeşitli sitelerde gezindikten sonra temel anlamıyla olmuştu. Kendime webster diyorum artık, çakma webmaster manasına. O kodu al, şuraya yapıştır dediklerinde tam emin olamasam da, okunur kıvama getirebildim şükür, dilerim daha iyisini de becerebilirim.

Geldik Ocak ayının sonuna ve şu andaki sıkıntım, by nidaba yazısına tıklayınca ana sayfaya atması. Bunu nasıl  düzelteceğimi pek kavrayamadım. Bir liste çıkarayım yine en iyisi ben:) An itibariyle mail chimp de sorunlu. Bağlandıydı o niye öyle oldu ki şimdi, anlamadım ben. O turuncular yeşil olacak daha. İşte bunlar hep SEO . Küçültme, sıkıştırma var sonra, eksik çok. Hay Allah. Olduğu kadar artık, kusura bakmayın.

Sosyal medyada da yokum. Pinterest vardı ezelden, onu ekledim sadece. Öyle işte biz bizeyiz burada. Reklamsız hava sahası olarak tutacağım bu siteyi ve son olarak, eksiklerimi hoş görün lütfen. Hem sevgiler hem de saygılar.

 

 

 

 

5
Sending
User Review
5 (3 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.