GÜNEŞ’İN AÇILARI

Doğum Haritasında Güneş’in açıları, yani Güneş’in diğer gezegenlere yaptığı açılar ve etkileri üzerine bir yazı. 

GÜNEŞ – MERKÜR AÇILARI

Doğum haritanızda Güneş ile kavuşum yapan Merkür size pratikte hız katar. Hızlı düşünme, konuşma veya yürüme gibi. Hoş Merkür istese de fazla uzaklaşamaz Güneş’in civarından, bir önceki veya bir sonraki burçtan göz kırpabilir en fazla. Tam kavuşum yaşandığında ise Merkür yanar, yanık Merkür olur adı. Contayı yakmak gibi düşün işte:) Bulunduğu eve göre anlatımı dallandırıp budaklandırabilsek de evler konusuna henüz gelmediğimizden temel olarak bahsedip geçeyim. Zekayı parlattığı gibi acelecilik ve sakarlığı artırır.

GÜNEŞ – VENÜS AÇILARI

Doğum haritanızda Güneş ile kavuşum yapan Venüs size letafet katar. Hoşluk, zarafet ve estetik katar davranışlarınıza. Venüs kare ve karşıt açı yaptığında ise ( ki bu doğum haritasında mümkün değildir, transit açılarda geçerlidir) kişiye yetersizlik veya beğenilmeme hissi gibi durumlar yaşatabilir öyle olmasa da. Güneş ve Venüs’ün kavuşum açılarını popülerlik, kendine güven veya yaşama sevgisi ile de özdeşleştirebiliriz.

GÜNEŞ – MARS AÇILARI

Güneş, Mars ile kavuşum yaptığında agresifleşir. Rekabetçi bir enerji verir. Bünyeyi güçlendir. Eril enerji etkindir. Öfke patlamaları ve hırs dikkat çeker. Güneş’in Mars’a kare ve karşıt açısı da aynı etkiyi barındırır, egosantrik hareketler her üç açıda da baskındır. Üçgen ve sekstil açılar ise daha yumuşak etkiler barındırır. Enerjinin olumlu kullanılması sporda veya fiziksel hareketleri yoğun olarak barındıran her aktivitede başarıya yardımcı olur.

GÜNEŞ –  JÜPİTER AÇILARI

Güneş, Jüpiter ile birleştiğinde bir büyüme,bir genişlik,bir refah söz konusudur,bulunduğu eve göre. Birinci evdeyse mesela, yani yükselen de işin içindeyse bedeni irileştirir gibi. Gururlu ve neşeli bir enerji verir. Ailede özdeğer duygusu geliştirilmiştir ve kişi, ileride bunun sıkıntısını çekmez. Kare ve karşıt açılarında irade güçlükleri ve veya kesin karar verememe gibi sıkıntılarla karşılaşılabilinir.

GÜNEŞ – SATÜRN AÇILARI

Güneş, Satürn ile birleştiğinde bünyeyi ciddiyet sarar:) Romatizmal rahatsızlıklar, duruş bozukluklarından mütevellit sıkıntılar, hiç yabancılık çekmedikleri konulardır. Soluk benizlidirler genelde ve ağırkanlıdırlar. Kare ve karşıt açılarda korku ve blokaj etkindir. Yaşam enerjisinin kısıtlanması veya baskılanması gibi de düşünebiliriz bu enerjiyi. Kararlılık ve otorite göz doldurur.

GÜNEŞ – URANÜS AÇILARI

Güneş‘in Uranüs ile kavuşum yapması ve zıt açısı kişiyi bir şekilde tuhaflaştıracaktır. Kendisini özel veya tam tersi ucube gibi hisseder kişi. Değişkenliğe açık ve farklıdır bir yönüyle, bazen görüntüsüyle ve bazen fikirleriyle. Uranüs, Güneş ile hangi açıyı yaparsa yapsın, algıyı yükseltir. Şoklara ve ani gelişen olaylara karşı idmanlı kılar. Buluşları, ani fikirlerin başarısını artırır. Kişi ya kara koyundur ya da kendini öyle hisseder.

GÜNEŞ – NEPTÜN AÇILARI

Güneş‘in Neptün ile kavuşum yapması ile illüzyon girer devreye. Aldatıcı bir algıdır bu sefer kişiyi sınayan. Hayal gücüne vurgu yaptığı gibi saflığa da dikkat çekebilir. Olanlar olduğu gibi midir kişi mi öyle sanıyordur belli değildir. Kare ve karşıt açılarda kişinin gerçeği çarpıtması, yalan söylemede zorluk çekmemesi anormal değildir. Üçgen ve sekstil açılarda optimizm dikkat çeker. Kendine acıma, enerjinin yanlış kullanımında  ortaya çıkabilir.

GÜNEŞ – PLÜTON AÇILARI

Güneş‘in Plüton ile kavuşum yapması ile güç olgusu şahlanır. Büyük dönüşümler yaşatır kişiye yaşamda, büyük aşklar veya büyük düşmanlar onu şaşırtmaz. Ruhun derinliklerinde tehlikeli yolculuklara hazırlıklı yolculardır. Öylesine laflar etmezler. Güneş ve Plüton’un her açısında kişi, siyah ve beyaza vardır da griyi görmezden gelir. Küllerinden doğmayı adeta düstur edinmişlerdir.

GÜNEŞ –  CHIRON AÇILARI

Chiron gezegen değil kii demeyin hemen, o da sevdiğimiz bir dostumuz:) Güneş‘in Chiron ile kavuşum yapması, özbenliğin muhtemelen çocuklukta yaralandığına işaret edebilir. Utangaç veya kendini yeterince iyi ifade edememeye de vurgu yapabilir ki Chiron’un doğası gereği şifa tam da buradadır. Kişinin kendine duyduğu saygı arttıkça yani yaşı ilerledikçe, tatmin duygusu artacaktır. O utangaç ve yaralanmış yanını sarmalamayı öğretecektir Chiron usulca.

güneş

Güzel Güneş,doğuşu ayrı güzel,batışı ayrı,ağaç dalında takılı kalması apayrı..

Güneş’in Açıları bitti. Ay’ın  açıları olacak bir sonraki konu. Bu ay bakalım ne kadar disiplinli çalışacağım, kendimi sınıyorum. Görüşürüz. Sevgiler..

Not: AY’ın Açıları adlı yazıma göz atmak isterseniz linki tam da burada.

5
Sending
User Review
2.4 (5 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.