JÜPİTER BURÇLARDA

Şans, bolluk, bereket, büyüme ve gelişmenin sembolü sayılan Jüpiter gezegeni, her bir burçta yaklaşık bir yıl kalarak bir turunu ve aynı zamanda bir yılı tamamlar.

jupiter

jupiter

JÜPİTER KOÇ BURCUNDA

Kişi cesur, hatta biraz pervasızdır. Liderlik,öncülük etme isteği ve yeteneği vardır. Çocuksu bir gülüşü veya ifadesi vardır. Neşeli ve oyuncudur. Alıngan olsa da hızlıca toparlanıp adapte olabilme özelliği vardır ortama. Söylenmeyi ve sızlanmayı hiç sevmez. Burnunun dikine gitmeyi sever. Kendine güvenir, hatta abartıya kaçanı da vardır bu konuda. İddiayı ve iddialı konuşmayı sever. Cömert ve arkadaş canlısı olduğundan çevresi geniştir. Seyahat etmek, yalnız kalıp saatlerce düşünmek, kişisel gelişim alanında efor harcamak sık rastlanır Jüpiter Koçlarda. Jüpiter, bulunduğu bölgeyi genişlettiğinden koca kafalıdır, şaka şaka, yani kısmen:)

JÜPİTER BOĞA BURCUNDA

Kişi sakin, sabırlı, ihtiyatlıdır. Para idaresinden iyi anlar. Değişimden nefret eder. Bildik, tanıdık, aşina ortam ve mekanları tercih eder. Duraklayarak, temkinli ve güven verici konuşur. Kişinin güvenlik ihtiyacı kuvvetlidir ve sevdiklerinin güvenliği de aynı ölçüde ilgi odağıdır. Sesi güzeldir ve veya şarkı söylemeye ilgisi vardır genellikle. Toprakla uğraşmak, yemek yapmak ve para saymak da keyif aldıkları arasındadır.

JÜPİTER İKİZLER BURCUNDA

Kişi hızlı, sabırsız ve sakardır. Öğrenmek, öğretmek, yazmak, gündemi takip etmek ve konuşmak keyif aldıkları uğraşlardır. Sık sık pot kırması muhtemeldir. Kararsız ve hesapsızdır. Başladığı işi bitirememe de rastlanır. Keyifli ve arkadaş canlısıdırlar. Yerlerinde duramazlar sık sık ikamet değiştireni de boldur. Bodoslama konuşurlar, çoğunlukla seri bir şekilde. Konuşarak deşarj olurlar. Çok düşünceli sayılmazlar ama yanlarında sıkılmanıza da pek imkan bırakmazlar.

JÜPİTER YENGEÇ BURCUNDA

Kişi şefkatli,korumacı ve misafirperverdir. Evini sever ve evinde arkadaşlarını ağırlamaktan keyif alır. Cömert ve duygusaldır. Anılara ve anısı olan eşyalara saygısı büyüktür. Paylaştıkça çoğaldığının gerçek anlamının bilincindedir. Aile ve ailevi değerler kişi için birincil derecede önemlidir. Kadın veya erkek memeler belirgin olabilir. Kendi haklarıyla ilgili çekimser kalsa da sevdiklerinin hakkını korumak için hırçınlaşabilir.

JÜPİTER ASLAN BURCUNDA

Kişi abartıdan, gösterişten ve pohpohlanmaktan hoşlanır. Cömert ve korumacı bir yönü vardır. Abartılı hareketleri, jest ve mimikleri ve genellikle görkemli bir kahkahası vardır. Sahneye kendini atmamış ve tiyatrodaki yeteneğini kanıtlamamışsa da kendi çapında bir ünü ve hayran kitlesi vardır. Gururludur, bencil değildir. Alkışı, takdir edilmeyi herkesten çok sever. Kinci değildir,oyuncudur.

JÜPİTER BAŞAK BURCUNDA

Kişi detaycı, kılı kırk yarıcı ve titizdir. Ayrıntılar önem kazanır. Sağlığıyla ilgili her şey yolunda olsa dahi evham ve endişeleri bitmediğinden olsa gerek sürekli bir sağlık konusu döner. Sağlıklı beslenmeye dikkat eder. Eleştirel bir düşünce şekli vardır, sevdiklerinin de beslenmesinden giyimine karışırlar, tabi ki onların iyiliği için. Verimli çalışırlar ve zamanı iyi kullanırlar.

JÜPİTER TERAZİ BURCUNDA

Kişi duyarlı, paylaşımcı ve adalet duygusu gelişmiştir. Yalnızlıktan hoşlanmaz. Hayatında ve yolculuklarında bir partner olmalıdır hep. Kendinden çok karşındakinin rahatı için didinmeyi sever Jüpiter Terazi. Şık giyinmeyi sever ve uyumdan her şeyden çok zevk alır. Yumuşak, sakin tınısı olan bir sesi vardır.Duygularını belli etmeyip politik davranırlar sık sık. Kavga, en nefret ettikleri kelimedir.

JÜPİTER AKREP BURCUNDA

Kişi sessiz,planlı ve azimlidir. Kafalarında ölçer, biçer, planlar ve zamanı gelince elde etmek için harekete geçerler. Güçlü bir sezgileri vardır. İnsanlarla ilgili ilk fikirlerinde yanılmazlar genellikle ve zaten kimseyle sıkı fıkı olmaktan da hoşlanmazlar. Gizlilikten hoşlanırlar. Söylediklerini hayata geçirirler. Güçlüdürler ve zayıf yönlerini en yakınlarına dahi göstermekte zorlanırlar. Hassas yönlerini gizlemeyi iyi bilirler. Sessizce tüm hedeflerini gerçekleştirmeye odaklanırlar. Gözleri etkileyicidir. Net ve etkileyici bir konuşma tarzları vardır.

JÜPİTER YAY BURCUNDA

Kişi gezmeyi, seyahat planları yapmayı ve arkadaşlığı çok sever. Ön yargısız, neşeli ve gelişime açık kişilerdir. Yardımlaşmayı, fikir alışverişinde bulunmayı ve çok renkliliği severler. Kolay iletişim kuran, anlaşması kolay ve dost canlısıdırlar. Enerjileri yüksektir, adrenalin sporlarından ve şans oyunlarından keyif alırlar. Öğrenmek ve öğrendiklerini paylaşmak da önemlidir onlar için. Zamanı iyi kullandıkları pek söylenemez. Konuşması cıvıltılı ve seridir.

JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA

Kişi sabırlı,ciddi ve temkinlidir. Seyahatten pek hoşlanmaz ama teoride coğrafya ile arası iyidir. Ayakları hep yere basmalıdır, yoksa dengesi sarsılır. Ailesine ve soyuna epey düşkündür. Din ve siyaset ilgi alanlarıdır. Sesleri gür veya çatallıdır. Sert görünüşlerinin altında son derece kibar ve naiftirler. Çalışmayı ve emeği önemserler, sıkı çalışırlar. Kaytaranlardan hiç hoşlanmazlar. Sorumluluk onlar için her şeydir. Güven duygusu kıymetlidir ve değerini bilirler. Yalnız kalıp düşüncelere dalmaktan keyif alırlar. Otoriter bir yapıları vardır.

JÜPİTER KOVA BURCUNDA

Kişi yenilikçi, değişken ve sosyaldir. Gönüllülük projelerinden keyif aldığı gibi geniş arkadaş çevresi ile de iletişim halindedir. Bireyselden ziyade toplumsal düşünür, bireyin değil genelin hayrını düşünür zihin. Yaratıcılık ön plandadır. Seyahatler, paylaşımlar anlam kazanır. Felsefeden hoşlanır kişi ve insanın hayrına her şey ilgisini çeker. Sesi diri ve heyecanlıdır. Önyargısız ve insancıldır, her anlamda.

JÜPİTER BALIK BURCUNDA

Kişi hayal gücü kuvvetli, merhametli ve ürkektir. Sanatın herhangi bir alanında yetenekli olması kuvvetle muhtemel olduğu gibi renklerle de arası her daim iyidir. Buğulu veya yumuşak bir ses tınısı vardır. Bakışları ve gülüşünde de hissedilebilen bir naiflikleri vardır. Güvenmeyi her şeyden çok isterler ama balıklama atladıklarından ilişkilere, hayal kırıklığını da çok deneyimlerler. Rüyaları renkli, altıncı hisleri gelişmiştir. Evhamlı olabilirler yapı itibariyle ve belki farkına dahi varmazlar ama epey şanslıdırlar.

5
Sending
User Review
5 (2 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.