KOÇ BURCU

21 Mart – 20 Nisan arası doğanlar KOÇ Burcudur.

Koç burcu nasıldır?

Koç burcu insanları nasıl mıdır ? Zodyağın ilk burcudur Koç ve yönetici gezegeni  Marsdır. Öncü gruptandır ve ateş insanıdırlar. Çabuk kavrar bu arkadaşlar, zekidir demek isterdim çoğu kaynakta bahsettiği üzere de herkes zeki bu devirde maşallah. Neşelidirler Koçlar genel itibariyle, şakalaşmayı, espriyi, mizahı severler, nüktedan sayılırlar.

Sabırsız Koç

Sabırsızlık bir Koç burcu mensubunun en belirgin özelliklerinden biridir. Bir an önce olsun isterler her şey, beklemeye tahammülleri yoktur. Çocuksu bir sabırsızlıktır bu, ilk burçlardır sonuçta, bir an önce keşfetmek isterler. Hemen, şimdi, ben en çok kullandıkları kelimelerdir muhtemelen Koç burçlarının. Hızlı yürür, hızlı yer, hızlı konuşurlar.Koç Burcu insanının telaşlı ve gürültücü bir yapısı vardır.

Hemen alınıp küsebilir ya da kızabilir, akabinde boynunuza sarılıp size sırnaşabilirler mesela, süt dökmüş kediye dönerler bir anda, küs duramaz bu insanlar. Saman alevi derler öfkesine, biraz önce tatlı tatlı konuşan insan gitmiş, ağzından köpükler çıkan, gözü dönüp küfürler veya hakaretler ederek sizi dumura uğratan başka bir insan gelmiştir adeta. Telaşlanmayın, fazla sürmez, mutlaka onu veya gururunu incitecek bir şey söylediniz veya ima ettiniz, orasını bilemem.

KOÇ ateşlidir ve öfkesi saman alevine benzer.

Koç burcu ,aç kalır, susuz kalır, haksızlığa uğrar kimi zaman laf etmez de onuru için ve bir başkasının hakkı, ekmeği, onuru için savaşır. Savaşmak için iyi bir sebebi olmalıdır, kadını da erkeği de gözüpek savaşçılardır. Kimi Koçlar spiritüel savaşçılığı yeğlerken kimi Koçlar da af edersiniz ama boTuyla kavga edecek kıvama gelebilirler.

Koç Burcu insanlarının enerjileri yüksektir, sıcakkanlıdırlar. Gururlu, hırslı, cesur sayılırlar.  Dikbaşlı derler bu arkadaşlara, kafasını toslar derler, doğrudur. Kendi çabalarıyla öğrenirler hayatı, çitin ötesini merak edenlerdendir. 

KOÇ

Koç burcu dürtüseldir.

Kanımca, Koç burcu kişisinin en pis huyu, gaza gelmesidir hem de kolaylıkla. Bakmayın siz onun böbürlenmelerine, koç değil kuzudurlar aslında da, siz de çok yavaşsınız canım, O hızlı değil 🙂

Polis, asker, itfaiyeci, sporcu çok çıkar Koçlardan.

Empati  kurmayı, konuşmadan önce az düşünmeyi, haklı ve haksız olmanın önemi olmadığını ve en önemlisi sabrı öğrenecekleri hayat dersleriyle karşılaşacaklardır.

Koçların Baş bölgeleri hassas olduğundan, baş ağrısı ve ateşlenmeye aşinadırlar veya yüzde, özellikle alın ve baş bölgesinde iz bulunabilir.

Charlie Chaplin de bir Koç                                     

BOĞA Burcunu okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

5
Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.