LAMY KALEM : KALEMLERİN GÜCÜ ADINA

Kalem sever misiniz? Peki hangi kalemleri seversiniz daha çok? Kırtasiye görünce uğramadan edemeyenlerden misiniz mesela? Her daim cebinde kalem taşıyanlardan mı? Çok renklisin ey okur, bilemedim şimdi. Ben kalemlere bayılırım, ezelden beri. Okumakta olduğun yazı da en sevdiğim kalemle ilgili: Lamy.

lamy kalem

Lamy’ de renk alternatifi neredeyse sınırsız.

Çantamda her daim kalem taşıyanlardanım ve defter tabi. Tek de değil üstelik, bir kurşun kalem bir de tükenmez, bazen kalem kutusuyla gezdiğim de oluyor kabul. Sanırsın ki destan yazacağım . Peki ne yazıyorsun? dersen, cevabım çoğu zaman hiç olacaktır. Akıllı telefonlar sağ olsun, notları ekrana yazıyoruz artık, kabul ediyorum benimsedik de, ama var mı süt gibi bir kağıda yazı yazmanın, çizmenin, karalamanın keyfi gibi, evet saman kağıt da olur, pek de güzel olur hem. 

LAMY 2018

LAMY 2018 ÖZEL

Kalem dediğin eline oturacak arkadaş, parmaklarının arasında emanetmişcesine durmayacak, gururla,ihtişamla süzülecek, keyifle, dans edecek kağıda kavuştuğunda. Öyle bir his bırakacak ki noktanı koyduğunda, sabırsızlıkla beklemeye başlayacaksın bir sonraki buluşmayı. Çok lirik hissettim kendimi şimdi bak.

Ne diyorduk efendim, kalem önemlidir. Her yaş, her kimlik için hem. İlla altın kalem al da onu göze sokarak at ihale imzanı demiyorum sana, bak o da olur da. A yaz mesela B yaz, kendin için bir şey yaz, sevdiğine sürprizli notlar hazırla, dedene mektup yaz, ders notlarını al, alışveriş listesini yaz, ama mutlaka yaz derim ben naçizane. Sana ne arkadaş yazarım yazmam diyorsan o da doğru, istersen yaz canım sen de. 1 TL hatta daha ucuz tükenmezlerden de olsa taşımak gerek kalem. (O kalemler kaç çantamı mahvetti hatırlamıyorum, kapağının kendi kendine açılmasından mütevellit, mürekkebini son damlasına kadar yayardı bulunduğu yere sağ olsun, çokça vakit geçirmişliğim vardır kendisiyle. )

SPİKER KALEMİ LAMY

Bir görselde denk gelmiştim Lamy kaleme. Elma yeşiliydi safari modelinden, ne güzel bir renk ne güzel bir kalem, keşke benim olsa demiştim. Ardından araştırmaya başladım. Bir Alman markası olan Lamy ile tanıştım ve 2 yıldır benim için mucize sayılabilecek bir şekilde kaybetmeden çantamda taşıyorum. Spiker kalemi dediklerini duydum ayrıca, meraklısı ve koleksiyoneri çok bu alman markasının. Dolma kalem sevenler daha da mutlu olacaktır.

Kurşun kalem, tükenmez kalem, rollerlar ve dolma kalem, silgileri, uçları ve mürekkepleri de dahil sınırsız alternatifiyle Lamy, Kalem sevenleri memnun edecek çeşit ve kaliteye sahip. 

lamy

lamy.com’ dan alınmıştır.

Fiyat konusuna gelecek olursak, yaklaşık 60 liradan başlıyor ve binlerle ifade edilen rakamlara ulaşabiliyor. Özellikle Safari ve AL-Star- modelleri, kullanım rahatlığı ve renklerindeki inanılmaz cazibesi yönünden en çok tercih edilen modelleri. Kendi sitesi de mevcut, sınırsız modele oradan da erişebilirsiniz. Alibaba’ dan alışveriş ediyorsanız,an itibariyle baktım da 7 dolara satılıyor Safari, farklı bir yerli siteden almıştım ben, hatırlamıyorum şimdi hangisiydi de, 60 tl gibiydi, kutusuyla sıkıntısız ulaşmıştı elime. O gün bu gündür ben nereye, sarı Lamy oraya. Bir çok kırtasiye ve internet sitesinden de temin edebilirsiniz. Kalitesi ve onunla yazı yazmanın keyfi su götürmez. Siz iyisi mi bir kalem edinin, Lamy olmasa da olur, yoksa susmayacağım sanki. En keyifli yazılar, sevgiler.

lamy

Eprimiş gibi ama taş gibi hala.

 

5
Sending
User Review
5 (3 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.