MARS BURÇLARDA

Mars hangi burçta yer alıyorsa doğum haritamızda, enerjimizi kullanış şeklimiz o burç gibidir, o burcun temel ifadeleriyle belirir tepkilerimiz. Kısaca, Mars Burçlarda ve bize ettikleriyle ilgili bir yazı okumakta olduğunuz:

Mars Koç Burcunda

Fevridir, ateşli ve cesurdur. Enerjisini yönlendirecek alan bulması mühimdir. Öfke kontrolü sıkıntıları yaşayabilir ya da dövüş sporlarına meraklı biridir. Hızlı araba kullanmayı sever mesela. Hızlıdır, çabuktur. Erken yaşta başını derde sokabilecek enerji bol miktarda mevcuttur Mücadelecidir. Rekabetten hoşlanır. Adrenalin seviyesini yükseltecek durumlara açıktır.

Mars’ ı Koç burcunda olan bir kadınsanız, erkeksi davranışlar sergileyebilirsiniz. Erkek Fatma denilen türden belki. Sert sporlara veya silah kullanmaya ilginiz olabilir. Üniformalı erkekler sizi etkiler.

Film tercihi: Kadın ya da erkekseniz sinemada ilk tercihiniz aksiyon filmleri yönünde olacaktır.

Mars Boğa Burcunda

Ağırkanlı, sabırlı ve inatçıdır. Biriktirerek patlayanlardandır. Duygularını belli etmekten hoşlanmayan biridir. Temel ihtiyacı güvendir, güvence duymaktır. İhtiyatlı ve temkinlidir. Dürtüsel değildir. Düşünerek, planlayarak hareket eder, içten gelen bir ihtiyaçtır bu.

Mars’ ı Boğa burcunda bir kadınsanız, statüsüne ya da maddiyatına değer verdiğiniz biri size çekici gelebilir.

Film tercihi: İlk tercihiniz tarih ve biyografi içerikli filmler olacaktır.

Mars ikizler Burcunda

Hani o hep meşgul kişilerdendir. Seri yürüyüp seri konuşan. Bir eliyle mesaj atıp diğeriyle çorba karıştıran. Hop orada hop buradadır. Büyümeyen bir çocuktur. Kararsızlıkları meşhurdur ve tabi ikilemleri. Ellerini kullanacağı hobileri vardır. Seramik, yazarlık, minyatür, örgü ve bu gibi şeyler işte.

Mars’ ı İkizler burcunda bir kadınsanız kararsızlık ve tereddütleriniz yüzünden epey fırsat tepmiş olabilirsiniz. Hala geç değil, sizde bu enerji olduktan sonra, yeter ki istikrarı önemseyin.

Film Tercihi: Kadın ya da erkekseniz, muhtemelen o gün gündemde olan filmi kaçırmak istemeyeceksiniz.  

Mars Yengeç Burcunda

Sabırlı, duygusal ve koruyucu. Kol kanat gersin, beslesin büyütsün, yemekler ya da tamiratlar yapsın ama hep başkalarının rahatı için. Evde geçirdikleri vakit özel ve kıymetlidir. Ev ortamı rahatlığı sağlamakla meşhurdurlar sevdiklerine her yerde. Tepkilerini direkt dile getirmektense, içlerine atıp evhamlarla büyütüp, duygusal şantaj yoluyla paketleyip sunarlar önünüze. Su ile aralarında travmatik bir ilişki vardır. Haşlanmış olabilir sıcak sudan veya boğulma tehlikesi geçirmiş olabilir, bu gibi.

Mars’ ı Yengeç Burcunda bir kadınsanız, duygusal, evde birlikte patlamış mısır yiyip film seyredeceğiniz tarzda kişilere yakınlık duyarsınız.

Film tercihi: Aileniz ile birlikte seyredebileceğiniz filmlerden keyif alırsınız.

Mars Aslan Burcunda

Baba, otorite, bazen diktatör. Coşkulu bir ifadeci. Kendini büyük büyük ifade eden, bazen abartılı giyiniş şekli,bazen yüksek desibelli bir kahkaha bazen de el kol hareketlerini yüzünüze yüzünüze iştahla kullanan hep kocaman kocamandır davranışlar. Abartılı, gösterişli, gariptir ki; içten gelen çocuksu bir gösteriştir kimi zaman, değişir tabi duruma göre. Kesinlikle farkedilirler ya da ne yapıp edip farkettirirler.

Mars’ ı Aslan burcunda olan bir kadın, görkemini beğendiği (ki; bazen bu ev olur, bazen araba, bazen yaşam tarzı, bazen de fiziği) erkekleri çekici bulur.

Film tercihi: Aşk filmleri ilk tercih olacaktır.

Mars Başak Burcunda

Titiz, temkinli, tutarlı. Eleştirel yaklaşır kendine ve çevresine. Kendini özgürce ifade etmekle ilgili sıkıntıları olabilir. Çekingen ve mesafeli davranışları vardır. Detaylarla hem kendilerini hem de çevrelerini yordukları olur.

Mars’ ı Başak burcunda olan bir kadın muhtemelen yapılması gerekeni yapılması gereken şekilde yapmayı tercih edecek ve mantığına uygun bir kişiyle mantığına uygun bir sıralamada gerçekleştirecektir tüm bunları.

Film tercihi: Muhtemelen karşınızdakini memnun etmek için ve çekingenliğinizden karşı tarafın istediği filmi izleyeceksiniz, pür dikkat ve tüm detaylara dikkat ederek.

Mars Terazi Burcunda

Adil, ara bulucu, eşitlikçi. Denge arayışı ömür boyu sürer. Tam olarak emin olamaz hiçbir şeyden. Hak yemekten korkar. Estetik zevki gelişmiştir. Enerjisini sanatsal yollarla ifade etmeyi tercih eden olduğu gibi, hukuk alanında da çok rastlanırlar. Duyarlı, incelikli insanlardır. Empati kurmayı bilirler. Tembelliğe, yaymaya meyilli de olabilirler.

Mars’ ı Terazi burcunda olan bir kadın, kafasındaki imajı arar. Ne bir eksik ne bir fazlasını.

Film tercihi: Romantik komedi

Mars Akrep Burcunda

Dolambaçlı, unutmayan, net olmayan. Hiçbir iyiliği bedelsiz bırakmayanlardan, şaka şaka, korkuyorum bunlardan ben. Canlarının acıdığını asla belli etmezler ama biri onları üzdüyse vah haline diyorum. Varlığı da yokluğu da deneyimlerler ve güçlenerek çıkarlar her beladan, bu onları biraz zalim yapar bu hayatta.Bazen kendilerinedir bu zulüm, bazen sevdiklerine. Fİziksel olmasa da duygusal acı vardır bulundukları yerde.

Mars’ ı Akrep burcunda olan bir kadın, gücünden etkilendiği bir erkeğe hayranlık duyabilir ki manevi gücü de olabilir, fiziksel gücü ya da materyal gücü de, güç tanımına bağlı kişinin. Kıskançtır epey.

Film tercihi: Gizem, büyü, cinsellik içeren filmler ilk tercihiniz olacaktır.

Mars Yay Burcunda

Eğlenceli, açık görüşlü, seyahat bağımlısı. Her türlü yolculuk ilgilerini çeker. Ruhsal ve zihinsel de kabulleridir. Eleştirmeyi, yargıda bulunmayı pek sevmezler. Öğretici konumda bulunabilirler, öğrenmeyi de bir o kadar severler. Duygularını içtenlikte ifade etmekte oldukça başarılıdırlar.

Mars’ ı Yay burcunda olan bir kadın, karavanla ya da motorla dünyayı gezebileceği bir erkek arayışında olacaktır.

Film Tercihi: Belgesellerden hep keyif alacaklardır.

Mars Oğlak Burcunda

Sabırlı, olgun, ciddi ifadeli. Tutarlı, dikkatli ve dakiktirler. Normlara uygun davranmaya özen gösterirler. Otoriter kişilerdir. Boşboğazlıktan hoşlanmazlar. Bitmeyen sorumluluklarını sırtlarında yük gibi taşırlar. Çok güvendikleri kişilerin yanında gülümserler sadece içtenlikle.

Mars’ ı Oğlak burcunda olan bir kadın, otorite ve saygıya önem verdiğinden bu kriterlere uyan erkekleri tercih edeceklerdir ya da ailesinin uygun gördüğünü, yine aynı sebepten.

Film tercihi: Savaş filmleri tercih edebilirsiniz.

Mars Kova Burcunda

Farklıdır, özgündür ve arkadaş çevresi geniştir. Gönüllü faaliyetlerinde , yardımlaşma içeren her türlü ortamda bulunmaktan keyif alırlar. Mantık ve zeka oyunları ilgisini çeker. Barışçıl bir ortam için gereken fedakarlığı yapmaya hazırdır.

Mars’ ı Kova burcunda olan bir kadın, zekasından veya yardımseverliğinden etkilendiği bir erkeği tercih edecektir.

Film Tercihi: Gerçeküstücü veya absürt içerikli filmler.

Mars Balık Burcunda

Sezgisel, dolaylı, romantik. Duygularını direkt belli ederse incitileceğinden ödü koptuğundan gizlemeyi tercih eder kendini. Hisleri güçlüdür. Planlı, hesaplı değillerdir. Tam tersine, duygularına göre değişir kararları, planları. Gizemli gözükürler, oysa utangaçtırlar. İçsel alemleri zengindir, hayalleri bitmez.

Mars’ı Balık burcunda olan bir kadın, şövalyesini bekleyecektir hülyalı bakışlarla.

Film tercihi: Duygusallık ve romantizm zerresi barındıran tüm filmler.

Dilerseniz buraya tıklayarak venüs burçlarda yazısını okuyabilirsiniz.

5
Sending
User Review
3 (1 vote)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.