MERKÜR AÇILARI

MERKÜR’ÜN DOĞUM HARİTASINDA DİĞER GEZEGENLERLE YAPTIĞI AÇILAR

MERKÜR – GÜNEŞ AÇILARI

Merkür ve Güneş 28 dereceden uzak düşemediklerinden, ne kadar yakınsa o kadar yanar Merkür. Sanat, yaratıcılıksa mevzubahis faydalı bile olur da, genel olarak hızlı bir zihin, algı verdiğinden, çeken bilir:) Güneş’in Açıları yazısında da değinmiştim, dilerseniz bir göz atabilirsiniz.

MERKÜR – AY AÇILARI

Merkür ve Ay doğum haritasında açılandığında değişkenlik ve kararsızlık ortaya çıkar. Karar verememe, sözünü tutmakta güçlük çekme, düşündüğünü doğru kelimelerle ifade edememe kare ve karşıt açılarda daha çok dikkat çekerken, olumlu anlamda ise özellikle kavuşum açısında okuma, öğrenme, yazarak kendini ifade etme daha çok anlam kazanır. Daha fazlası için Ay’ın açıları yazısına göz atabilirsiniz.

MERKÜR – VENÜS AÇILARI

Merkür ve Venüs açılandığında ses tonunu güzel ve etkileyici kılar. Özellikle kavuşum açısı söz konusuysa, kişinin sesinin ekmeğini yemesi mümkündür, satıcı, öğretmen, sahne insanı ve bunun gibi meslekler söz konusudur. Kişinin sosyal yaşamı yoğundur. Sanat ilgi alanıdır. İnsanlara duymak istediklerini söylemekte başarılıdırlar.

MERKÜR – MARS AÇILARI

Merkür Mars açılandığında dil kıldan ince, kılıçtan keskincedir:) Hızlı düşünüp hızlı konuşan kişi, doğal olarak hata yapmaya da müsaittir ve söz söylemeden bir an duraksaması başını beladan kurtarmaya yeterlidir. Agresif bir konuşma tarzı var gibi algılansa da zihninin hızına yetişemiyordur dili ondandır o. Bu enerjik arkadaşlar iddia ve rekabetten hoşlanırlar.

MERKÜR – JÜPİTER AÇILARI

Merkür Jüpiter ile açılandığında kişinin eğitime ve seyahate verdiği önem artar. Kişinin ilgi alanları geniş olduğu gibi genellikle bilgi dağarcıkları da gelişmiştir. Kare ve karşıt açılarda özellikle, iddialı, büyük laflar etmemeye ve verdikleri sözleri tutmaya daha çok dikkat etmelidirler. Yüksek ses tonu dikkat çekebilir.

MERKÜR – SATÜRN AÇILARI

Merkür, Satürn ile açılandığında kişi kendini ifade etmekte güçlük çeker, endişe ve vesvese görünür hale gelir. Olumsuz düşünme ve veya yeterince kendini ifade edememe hissi baskındır. Eğitimini tamamlayamamışsa kişi bunun acısını çekebilir. Sözleri keskin ve ciddiyet baskındır. Sesi gür çıkmaz.

MERKÜR – URANÜS AÇILARI

Merkür, Uranüs ile açılandığında kişi ani uyarıcılara açıktır. Konuşması telaşlı ve farklıdır. Dikkati çabuk dağılır. Espritüel ve muhaliftir. Gergindir, yerinde duramaz pek. Şaşırtmayı sever. Hızlı çalışan zihni zaman zaman kişiyi zor duruma düşürse de kimi zaman da imdadına yetişir. Değişiklikten çekinmez.

MERKÜR – NEPTÜN AÇILARI

Merkür, Neptün ile açılandığında kişi bulanık bir suda hisseder kendini. Fanteziler, rüya ve hayaller canlı gibidir. Gerçeklik algısı kaygan bir zeminde gibidir. Yazarlık ve veya yaratıcılık anlamında kişiyi meziyetli kılarken reel dünyada işi zordur. Kaçamak cevaplar, emin olamamalar sık yaşanırken, bu tereddütlü hali güven sorunu teşkil edebilir.

MERKÜR – PLÜTON AÇILARI

Merkür, Plüton ile açılandığında, stratejik bir zihin göze çarpar. Kapalı kapılar ardında verilen kararlar, imalı sözler ve sözleriyle acıtmak sık rastlanır. Kişi odaklanmakta çok iyidir. Kafasına koyduğu şeyi gerçekleştirir. Ciddi imajının altında korku saklanır. Kelimeleri seçerek ve tutarlı konuşur. Az, öz, net ve vurucu cümleler kullanır.

Venüs Açıları yazısında görüşmek üzere. Sevgiler.

5
Sending
User Review
2.43 (7 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.