MERKÜR BURÇLARDA

Merkür, Güneşten çok fazla uzaklaşamayacağından, güneşinizin bulunduğu burçta, bir önceki burçta veya bir sonraki burçta yer alabilir. Yani, eğer siz bir Koç burcuysanız, Merkür Koç burcunda, bir önceki burç olan Balık burcunda veya bir sonraki burç olan Boğa burcunda olabilir.

Yıldız haritanıza bakarak bunu anlayabilirsiniz. Bir çok sitede yıldız haritanızı ücretsiz olarak çıkarabileceğiniz gibi, bunu yapan uygulamalar da mevcut cep telefonları için.

Merkür burcunuz, sizin iletişim kurma biçiminizi tanımlar. Merkür, bulunduğu burcun kalıbını alır ve siz kendinizi en güzel şekilde ifade etmeyi öğrenene kadar da iletişimde sizin kişiler ve olaylar aracılığıyla deneyim kazanmanıza yardımcı olur.

Nasıl konuşur, nasıl düşünürsünüz, nasıl iletişim kurar, kendinizi nasıl ifade edersiniz? Merkür Burçlarda, size bunlarla ilgili kısa bir ipucu sunuyor.

MERKÜR KOÇ BURCUNDA

merkür koç

Ateş ve öncü olan, üstelik ilk burç olan Koç’da Merkür, kelimenin tek anlamıyla telaşlıdır. Seri cümleler kurar. Hızlı konuşur. Hayır, aklınızı karıştırmak değildir amacı, sadece zihninin hızını kelimelere dökmekte zorlanmakta ve kendini ifade etmek için güçlü bir içgüdü duyarken, bunu becerememenin hayreti içindedir. Nasıl olur da onu anlamazlar, oysa O, anlaşılmak için elinden gelen her şeyi yapıyordur. İşler onun açısından böyle gözükse de sık sık kırdığı potlar ve oradan oraya savurduğu kelimelerle gerçekten de çoğu zaman anlaşılmaz tam olarak.

Tam bir başlatandır Merkür Koç kişisi, tam bir proje üreticisi, tam bir kaşif. Hızlı bir şekilde iletişim kurmakta oldukça başarılı olan Merkür Koç, aynı hızla dikkatini başka bir şeye yöneltebilir, bunu öyle büyük bir doğallıkla yapar ki; kişisel olarak algılamanıza fırsat vermez ve size bu durum sevimli bile gelmeye başlar. En azından doğaldır, içtendir, öyledir. Kelimelerin acıttığını işiterek ve söyleyerek deneyimleyecektir elbet ve konuşmadan önce bir an da olsa durmanın dil yarasını önleyeceğini fark edeceklerdir.

Merkür Koç çabuk çabuk konuşan, algısı güçlü ve sizi anladığını farkettiren bir kişidir. Cesur yanlarına bir de bu güzelliklerini ekleyelim.

MERKÜR BOĞA BURCUNDA

merkür boğa

Toprak ve sabit olan Boğa burcunda Merkür, kelimenin tam anlamıyla sakindir. Merkür Koç’un tam aksine Merkür Boğa tane tane, net ve sabırlıdır. Biraz da otoriter mi ya da dediğim dedik mi sanki..

Merkür Boğa karar verdiği her neyse size öyle bir anlatır ki; ikna olursunuz, haklıdır, zaten başka seçeneğiniz de yoktur, öyledir o, ya nasıl olacak ?

Aceleye ne gerek vardır, hele dur bir anlayalımdır Merkür Boğa kişisi. Tutarlıdır. Çok da sürprizli değildir. Sağduyuludur çoğunlukla, inadı tutmadığı sürece.

Kelimelerini seçerek ve duraklayarak konuşur. Hemen iletişime geçmektense zamana bırakıp gözlem yapmayı tercih eder.

MERKÜR İKİZLER BURCUNDA

merkür ikizler

Hava ve değişken olan İkizler’de Merkür çok mutludur. Onun yeridir burası. Sosyallik, eğlence, zeka oyunları, iletişimin ve bilginin her türlüsü, daha ne olsun. Merkür tüm hünerlerini sunar burada ve Merkür kişisi kendini yeterince eğitmişse, dedikodu veya boş konuşmalara odaklanmak yerine, kendini geliştirmek için öğrenmeye ve paylaşmaya odaklanacaktır.

Kişi yazarak kendini rahat ifade ettiği gibi seri zihniyle başa çıkma yöntemlerinden biri olarak bulmaca ve her türlü zeka oyunundan keyif alır.

Eğlenceli bir kişiliktir Merkür İkizler. Çevresi geniş ve muhtemelen sosyal medyada boy göstermeyi sevenlerdendir. Konuşmaktan, şakalaşmaktan hoşlanır. Ortam sessiz kalınca ilk huzursuzlanan tiplerdendir. Çocuksu, oyuncu ve keyifli arkadaşlardır.

MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA

merkür yengeç

Merkür, öncü bir su grubu mensubu olan Yengeç’de kabuğuna çekilir, konuşurken imalara başvurur, alıngandır.

Hafızası çok güçlüdür ve öğrenmekten keyif alır, fakat aşırı duygusallığı sebebiyle düşündüklerini tam olarak ifade etmekte sözlü olarak pek olmasa da, yazı ile ifadede güçlüdürler.

Korumacı ve gardını almış bir iletişim tarzı vardır Merkür Yengeç kişisinin. Karşındakinin yüreğinden çıkanın ağzından çıkanla aynı olmadığına defalarca şahit olduktan sonra hissettikleri hayal kırıklığı sebebiyle sanırım, kendilerini olduğu gibi  ifade etmekte sorun yaşarlar. Kara mizah severler. Empatiyi iyi bilirler. Melodili bir tonlama  vardır konuşmalarında.

MERKÜR ASLAN BURCUNDA

merkür aslan

Merkür ateş ve sabit olan Aslan’da tutkulu konuşmalar yapan ve ilgi odağı olmaktan hoşlanan bir tipe dönüşür.

Yüksek tonla konuşur ve veya çarpıcı kahkahalara sahiptir Merkür Aslan kişisi. Cezbetmekten keyif alır. Gösterişli, büyüleyici kelimeler kullanır, bir abartıya mutlaka rastlarsınız bu kişinin konuşmasında.

O konuşurken etkileyicidir, göz temaslarını ve el jestlerini sık kullanır. Liderdir, popülerdir ve ışıklıdır. Sabit fikir mi, var o sanki evet de gölge düşürmez şanına.

MERKÜR BAŞAK BURCUNDA

merkür başak

Merkür, değişken bir toprak olan Başak burcunda, eleştirel olduğu kadar pratik bir zihne bürünür. Zihin etiketleyip dosyalayıp arşivler, iyi, güzel de bir gün bir terslik çıktığında, Merkür Başak kişisi herkesten fazla çöküntü yaşar bu duruma.

Zihinleri problem çözmeye öyle odaklıdır ki problemin ne olduğunu farketmeden çözmüşlükleri görülmüştür.

Merkür Başak burcundayken oldukça faal bir zihin ile karşı karşıyayızdır, yapılması gerekenleri harfiyen uygulayan ve karşındakinin yanlış anlamasını engelleyecek her şeyi yapmasına rağmen, iletişimde yaşayacakları aksaklıklarla, kendilerini daha rahat ifade etmenin özgürlüğünü keşfedeceklerdir. Çalışarak zihinlerini e odaklamayı sevenleri oldukça fazladır.

En sosyal, en faal değildir belki ama, kendini geliştirmeye önem verir, eğitim faaliyetleri hep ilgisini çeker. Sertifika, belge biriktirmeyi severler. Dakiktirler.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA

merkür terazi

Merkür, öncü bir hava grubu mensubu olan Terazi’de kelimenin tam anlamıyla diplomatiktir. Duymak istediğiniz sözleri söyleyen, nezaket sınırlarını aşmayan biri var karşınızda.

Adalete önem veren, ortamın barış ve huzurunun yerinde olduğundan emin olmak isteyen bir kişidir Merkür Terazi kişisi. Arabulucudur, sözleri ve tavırlarıyla.

Sakin ve nazik bir konuşması vardır. Karşındakine göre kendini ayarlayan bir shapeshifter dır Merkür Terazi kişisi. En güzel sözleri söyler, en söylenmesi gerekenleri ki; kavga olmasın, ses yükselmesin, yeterlidir onun için.

Bu da madalyonun iki yönünü de görmekte oldukça başarılı olan Merkür Terazi’nin iletişim dersidir: Sen ne istediğini doğru bir şekilde kendini ifade ederek karşındakine iletirsen, kendini anlattığın kadar anlaşılacaksın.

MERKÜR AKREP BURCUNDA

merkür akrep

Merkür sabit bir su grubu olan Akrep burcunda kelimenin tam anlamıyla temkinlidir. Tehlikenin farkındadır da ondan.

Unutmaz bir kere, Merkür Akrep kişisi, affetmez gibi iddialı bir laf etmek istemiyorum, çünkü günümüzde insanlar artık affetmenin önemini biliyor bu ağır yüklerinden birer birer kurtuluyorlar, ama affetmekle ilgili sıkı deneyimler yaşarlar bak.

Dolambaçlı bir zihni vardır, her şeyin altında bir şey arayanlardan hani. Bilgiyi olduğu gibi soğurduklarından olsa gerek, derin bir ifadeleri vardır. Oldukça sezgisel kişilerdir.

İletişim şekilleri karşısındaki kişiden ilk aldıkları intiba üzerine kuruludur ve bu çoğunlukla değişmez.

Kırıcı sözler söylemek, empatiyi iyi bildiği halde kendini koruma adına görmezden geldiğinden olsa gerek, ona yabancı bir durum değildir. Ciddi ve tutkulu bir ifadesi vardır.

MERKÜR YAY BURCUNDA

merkür yay

Merkür, değişken bir ateş olan Yay burcunda heveslidir. Öğrenmeyi seven, eğitimin her türlüsüne değer veren ve içtenlikle paylaşmayı seven bir kişidir.

Merkür Yay’da keşfetme isteği bir ihtiyaca dönüşür. Eğlenmeyi seven, kendini yaratıcı bir şekilde ifade eden bir kişidir Merkür Yay kişisi.

Seri cümleler kurar ve samimi bir iletişimi vardır. Duygusal veya kişisel algılamaktansa olayları bütün olarak görmeyi tercih eder. Meraklı ve anlayışlı bir iletişim şekli vardır.

MERKÜR OĞLAK BURCUNDA

merkür oğlak

Merkür, öncü bir toprak olan Oğlak burcunda kelimenin tam anlamıyla ciddileşir. Boş konuşmalara prim vermez, gerektiği gibi ve gereken kadar konuşmaya özen gösterir. İletişim tarzı tutarlı, sakin ve ağırbaşlıdır. Büyük tepkiler, büyük heyecanlar, süslü kelimelerle seçili olmasa da kelimeleri güven uyandırıcıdır.

Ağırbaşlı ve sakin tonda konuşan Merkür Oğlak kişisi, hedef odaklı düşünmeyi ve iletişim kurmayı tercih eder. Öğrenmeyi sevse de konservatif bir yönü vardır. Eski kelimeleri özenle kullanırlar genellikle.

Karamsar ve ciddi zihinleri olduğu gibi garip bir mizah anlayışları vardır Merkür Oğlaklar’ın. Sindire sindire öğrenir ve öğrendiklerini kolay unutmazlar. Zamanlama sıkıntıları olabilir. Kendilerini ifade etmeleri gereken yerde suskun kalmayı tercih edebilirler.

MERKÜR KOVA BURCUNDA

                                                                       merkür kova

 

Merkür, sabit ve hava grubu mensubu olan Kova Burcunda, kelimenin tam anlamıyla eksantriktir.

Meraklı ve zeki olan Merkür Kova kişisi, her ne şekilde olursa olsun farklı iletişim tarzıyla size çekici gelecektir. Bütünü görmeye odaklı zihinleri, öğrenmeye ve paylaşmaya isteklidir.

Merkür Kova’da entelektüel bir kişilik ortaya koyar çoğunlukla. Astroloji’ye, bilime ve veya uzaya merakları olur.

Zihinleri hep bir öteyi kurgular. İleri görüşlü ve yeniliklere açık kişilerdir. Bire bir ilişkilerde kendilerini tam olarak doğru ifade edemeseler de, topluluk içinde oldukça iyi iş çıkarırlar. Tuhaf fikirleri ve olmadık projeleriyle, hayatınıza renk katan kişİlerdendir Merkür Kova kişisi.

MERKÜR BALIK BURCUNDA

merkür balık

Merkür değişken bir su grubu mensubu olan Balık burcunda, kelimenin tam anlamıyla hülyalıdır.

Sezgisel iletişimde ustalaşan Merkür Balıklar, gözleriyle ve tavırlarıyla kendini daha rahat ifade ederler. Sanata ya yetenekleri ya ilgileri vardır. Şiirler, duygusal sözcükler, gözyaşları ve alıngan tavırlar Merkür Balık kişisini tanımlar gibidir.

Bu naif ve aldanmaya yatkın kişi, kırılgan yapısının gereği olsa gerek, naif görünümlü manipülatif sözlerle iletişim kurar. Mantıktan uzak, hayale yakın sıklıkla ve çoğunlukla dalgınca.

Telepati yönleri gelişmiş olabildiği gibi, fal ve falcılığa da oldukça meraklıdırlar. Merkür Balık, eğer keyfi yerindeyse çok eğlenceli bir kişi olabilirken, 5 dakika sonra nasıl biri olabileceğine dair kendisinin de en ufak bir fikri yoktur.

Bu arada isterseniz JÜPİTER BURÇLARDA yazısını da buradan okuyabilirsiniz. Sevgiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.