SATÜRN BURÇLARDA

Satürn

Sınırlarımız, korkularımız, öğretmenimiz, patronumuz, kimi zaman babamız, kısacası otorite algımız, zorlandığımızı düşündüğümüz, engel diye adlandırdıklarımız, kısıtlanmışlık hissimiz, sorumluluklarımız, öğrenmek zorunda olduklarımız, saygı, zaman, tecrübelerimiz, zorlu olgunlaşma sürecimiz. Bir çırpıda aklıma gelenler, oysa ki çok daha fazlası. Yoksunluğunu hissettiğimizi inşa etmemizi sağlar Satürn. Kendimizi geliştirmemizi ve ilerlememizi bekler. Başımıza gelen güçlüklerden ders almalı ve yolumuza devam etmeliyiz. Düşeceğiz, düşmeliyiz de, yeter ki üzerimizdeki tozu silkeleyip devam edelim, bunu anlatır Satürn.

SATÜRN

Satürnden korkmak yerine saygı duymayı deneyebiliriz,tıpkı kendimize saygı duymayı öğrenmek zorunda olduğumuzu hatırlatması gibi.

SATÜRN BURÇLARDA

SATÜRN KOÇ BURCUNDA

Kişi asık suratlı olabilir, ciddi görünüşlü olabilir, nemrut olabilir veya bünyede hepsi mevcut olabilir. Çabuk öfkelenmeye müsaittir. İş alanında iyi bir liderdir, epey bir düşüp kalktıktan sonra fark edecektir kendisindeki otoriteyi ve liderlik gücünü. Hedefini belirlemekte güçlük çektiğinden yaşarlar en büyük sıkıntıyı. Tutukluk ve kararsızlık safhasını atlattıktan sonra işleri çok daha kolaydır. Ha bir de fevri davranmaktan vazgeçmeleri onlara çok şey kazandıracaktır. Yalnızken verimli çalışırlar.

SATÜRN BOĞA BURCUNDA

Kişi statükocudur. Şartlar değişmesin, her şey olması gerektiği gibi olsuncudur. Güvence ihtiyacı çok güçlüdür. Sahip olmak ve sahip olduklarını kaybetmemek için uğraşırlar. Biraz ağırkanlı mıdırlar ne. Sabırlı ve temkinlidirler. Maddesel tatmin onlar için ihtiyaçtır. Esnek olmayı öğreneceklerdir. Sabırlıdırlar, bazen gereğinden fazla tahammülkar.

SATÜRN İKİZLER BURCUNDA

Kişinin konuşma, yazma, okuma, duyma, anlama problemi olmuş olabilir, en azından ergenlik çağında. İletişim ile ilgili güçlükler yaşayarak güçleneceklerdir. Sözünü tutmak ve söz vermek ile ilgili deneyimleri olacaktır. Hızlı hareket eder, hızlı karar verirler. Eğitim onlar için zorlu bir süreçtir.

SATÜRN YENGEÇ BURCUNDA

Kişi duygularını göstermekte zorlanır. Annesiyle veya annelik ile ilgili zorlu deneyimleri olacaktır. Sevilmediği, istenmediği duygusu hakimdir derinlerde bir yerde, bununla baş etmek için kendini sevmeyi öğrenecektir öyle ya da böyle ve bir de bakacaktır ki, sevgi dolu bir ebeveyn olmuş, kendi çocukluğunu kendisine iade edecektir. Evde olmayı sever, ev onun sığınağıdır, yengecin kabukları misali.

SATÜRN ASLAN BURCUNDA

Kişi gururlu ve veya kibirlidir. Hassaslığının kılıfıdır bu, incinme korkusunun. Çocukluğunun izlerini yıllarca taşır, bütün gürültüsü ilgi istediğindendir. Sabit fikirlilik veya ön yargı görülebilir. Otoriterdir. Koruyup kollamayı da sever hani cömertçe.

SATÜRN BAŞAK BURCUNDA

Kişi detay odaklıdır. Elalem ne dercidir biraz. Başkalarının söyledikleri onun için çok önemlidir. Dikkatli ve titizdir, verimli bir çalışandır, kaytarmayı sevmez. Gereğinden fazla detaya takılıp kaybettikleri zamanı saymazsak tabi. Rutinlerinin olması onlar için önemlidir. Gevşemeyi öğreneceklerdir zamanla. Takıntıları, tikleri veya totemleri olabilir.

SATÜRN TERAZİ BURCUNDA

Kişi uyumludur, en azından görünürde. İlişkiler, paylaşımlar yoluyla kazanacağı deneyimler önünü aydınlatacak ve kişi sevginin sorumluluk içerdiğini öğrenecektir. Adalet, eşitlik, ortak kazanımlar, kişi için önemli kavramlar olacaktır. Görmezden gelmeyi uyum adına gerekli görseler de, zamanla müdahale etmeleri gereken yerde susmayıp kendilerini ifade etmeyi öğreneceklerdir.

SATÜRN AKREP BURCUNDA

Kişi manipülatiftir. Zorba veya zalim yanları olabilir, kendine veya çevresine karşı. Güç sorgulamaları erken yaşlarda başlayacaktır. Kıskançlık ve veya kurnazlık olasıdır. Sağ gösterip sol vurmayı severler. Ölüm ile ilgili yaşadıkları deneyimler olgunlaşmalarına katkı sağlar. Değişken değil sağlamcıdırlar. Pek kolay karşılarındakine güven duymazlar. Hisleri oldukça güçlüdür ve kararlıdırlar. 

SATÜRN YAY BURCUNDA

Kişi,bilgiye açıktır. Biraz pervasız veya patavatsız da olsa samimiyeti ve neşesiyle bunun üstesinden gelir. Uzun yolculuklar, din, yabancı diller, tarih, farklı kültürler kişinin her daim ilgisini çeker. Öğrenmeye ve öğrendiklerini paylaşmaya içsel bir çekim duyar. Eğitim alacağı bir merakı, bir hobisi mutlaka vardır.

SATÜRN OĞLAK BURCUNDA

Kişi ciddi görünümlü ve veya soğuk ifadelidir. Satürn burada kendi burcundadır. Sabrın ve emeğin değerini bilir kişi. Daha küçükken olgundur o. Zorlukların insanın gelişimine katkısı olduğunun ve zaruriyetinin bilincindedir. Parası az da olsa çok da olsa çarçuru hiç sevmez. Hep temkinli, hep yeterli olmak zorunda hisseder kendini.

SATÜRN KOVA BURCUNDA

Kişi akılcıdır, mantıklıdır. Duygularını uzaktan izliyor gibidir. Oysa ki zamanla içe bakışı öğrenecekler, kendilerinin farkına varacak ve bireyselliklerini geliştireceklerdir. İçlerinde bulunduğu çevre ile ilgili sıkıntılar yaşayarak yalnız kalmayı da deneyimleyecekler ve kendilerinin bilincine vardıktan sonra toplum için hizmet sunmaya hazır olacaklardır. Bütünün hayrına  tanımı bu durumu ifade edebilir.

SATÜRN BALIK BURCUNDA

Kişi sezgisel,sessiz ve duygusal dalgalanmalar içindedir. Hayal gücü kuvvetlidir, yazıyor ya da resmediyorsa ne mutlu ona. Gerçekler canını acıttığından kaçmayı ve yok saymayı tercih eder önceleri. Kendine güven eksikliği olabilir. Kendi ile ilgili gereğinden fazla olumsuz imajı olabilir ama bunların hiç biri gerçek değildir ve eninde sonunda kişi, kendi gücünün ve değerinin farkına varacaktır, varmalıdır. Hassasiyetlerinin yükünü taşımaktansa keyfini sürmeleri zaman alabilir.

Okur’a notum: Satürn ötesi gezegenler olan Uranüs, Neptün ve Plüton Burçlarda yazısını yazmayı düşünmüyorum, en azından şimdilik fikrim bu. Sırada Ay Düğümleri Burçlarda olacak inşallah, sinema kategorisinden sonra tabi. Arayı uzun tutuyorum ama işler başladı malum, sezon açıldı, çalışma zamanı. Ama aklım yettiği dilim döndüğünce buradayım, bir yere gittiğim yok. Güzel bakalım güzel görelim hep dilerim, sevgiler.

Aradan zaman geçti, Ay Düğümleri Burçlarda’yı yazdım. Okumak isterseniz linki de bu kelimelerin altında🙂

5
Sending
User Review
3.5 (2 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.