TELEFONUMDA YÜKLÜ UYGULAMALAR

TELEFONUMDA YÜKLÜ OLAN VE SIKLIKLA KULLANDIĞIM VEYA O KADAR DA SIKLIKLA KULLANMADIĞIM UYGULAMALAR

Bana ne diyecek olabilirsiniz haklı olarak ve fakat onu mu yazayım bunu mu yazayım derken, oturdum laptop başına ve aklıma ilk geleni yazmaya başlıyorum ya da en kolayıma geleni diyeyim. Hedef tüm kategorilere birer yazı eklemek hafta sonu boyunca. Hem belki faydalanabileceğiniz bir şeye denk gelirsiniz. Hadi bakalım o zaman.

Security Master – Kendisinden ziyadesiyle memnunum. Tek tıkla hızlandırma tik oldu bende. Antivirüs programı olan arkadaş işlemci soğutucusuyla da oldukça işlevsel.

Daylio – Günlük, Hatıra Defteri, Ruh Hali izleyici – Yeni güncellemeyle beraber hedef de belirleyebiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı ve uzun süredir kullandığım uygulamada günün nasıl geçti dediğinde meh diyorum daha çok, en çok bu meh için seviyorum diyebilirim:)

Plant Snap – Yeni yüklediğim ve memnun kaldığım uygulamada herhangi bir bitkinin fotoğrafını çekiyorsunuz ve size Latince ismini söylüyor. Doğa severler için faydalı buldum.

QNB Finansbank – Epeydir kullanıyorum ve oldukça da memnunum. Kullanışlı ve başarılı buluyorum.

Aquarius2Go – Kolaylıkla doğum haritası, sinastri ve solar haritalar çıkarabileceğiniz bir Astroloji uygulaması. Bir Solar Fire değil belki fakat telefonumda 4 yıldır mevcut ve kendisinden genel itibariyle memnunum. Hesaplamalarda ufak tefek sapmalar ve arada listeye eklediklerinizi görmek istediğinizde harita açılmaması gibi sorunlar çıkarsa da, sıklıkla sorunsuz çalışıyor diyebilirim. Basit ve kullanışlı üstelik ücretsiz, tavsiye ederim.

Google Ödüllü Anketler – Arada sırada bir anket geliyor ve cevapladığınızda kuruş kuruş da olsa google play hesabınıza para yükleniyor. Biriktikçe oyun alıyorum veya oyun içi altın vs. gibi durumlarda kullanıyorum. Şu an 7,5 TL birikmiş durumda ve kim bilir hangi gereksiz durum için kullanacağım yine. Çok da menem olmasa da mevcut ve faydalanıyorum.

Google Analytics – Site sahipleri, blog yazarları için vazgeçilmez olan uygulamadan da kusur kalmadım tabi ki. Severek kullanıyorum. Hangi sayfa daha çok ziyaret ediliyor, sitede ne kadar vakit harcanıyor ve çok daha fazlası, anlık, haftalık, aylık, yıllık dökümlerle vazgeçilmezim. En sık göz attığım uygulamalardan ve kendisinden çok memnunum.

OYUNLAR VE DİĞERLERİ

QuizUp – Aklınıza gelen hemen her konuda yarışabileceğiniz, bilginizi sınayabileceğiniz ve de yeni bilgiler edinebileceğiniz bir tür bilgi yarışması oyunu. İngilizce olan uygulama oldukça zevkli. Ayın ilk günü girip dünya birincisi olmayı seviyorum kısa süreliğine de olsa:) 7 soru cevaplıyorsunuz, 20 sn her biri için süre ve karşınızda rastgele bir rakip var tabi ki. Bir çok bilgi yarışması ve beyin egzersizleri uygulaması denemiş biri olarak silmeye kıyamadığım tek uygulama alanında, faydalı buluyorum kendisini, çok sık olmasa da oynamayı seviyorum.

Kelimelik – Yine uzun süredir telefonumda bulunan oyunun neredeyse tek handikabı yurdum insanının gereksiz sohbet isteği ki, sohbet özelliğini kapayarak bunu da engelleyebilirsiniz. Scrabble mantığındaki oyunda kelime türetip puan alıyorsunuz ve en yüksek puanı alan kazanıyor tabi ki. Yüzdem pek yüksek değil ama canım sıkıldıkça kafa dağıtıyorum işte, yeni kelimeler de öğreniyorum, çok da gerekli değil ama duruyor telefonumda.

Kitaplara Ses – Henüz kullanmadığım ama silemediğim de bir uygulama. Getem sayesinde tanıştığım ve görme engellilere kitap okumayı düşündüğüm ama henüz teferruatı aşamadığım için kullanmaya başlamadığım uygulama 2019 yılı hedeflerim arasında.

Pet Resque Saga – Basit oyunlar içinde en sevdiğim. Daha önce Bejeveled ve Farm Heroes Saga ile epey vakit geçirmiş biri olarak son favorim bu. 500′ e doğru ilerlerken can sıkıntısı veya hiç bir şey yapmak istememek gibi insani durumlarda el attığım bir oyun.

VE BİRKAÇ UYGULAMA DAHA

Cam Scanner var bir de sildim telefonumdan fakat zamanında çokça faydalandım, PDF için oldukça kullanışlı bir uygulama. Yine yüklerim muhtemelen, arada telefonumda temizlik yapıp o kadar da sık kullanmadıklarımı siliyorum, bazılarını yeniden yüklerken bazılarını unutuyorum bile, ama özellikle öğrenciyseniz işinize yarayacaktır ve bazı iş durumlarında da.

Whatsapp ve Facebook Messenger da yüklü, kullanıyorum ve fakat Facebook telefonumda mevcut değil. Aile üyeleri için hesabımı tutuyorum ama aktif olarak kullanmıyorum. Twitter hesabım yok zaten. Instagram da kullanmıyorum, yani aslında genuinerabbit diye hesap açtım ama şifremi de unuttum zaten, öyle kimsesiz kimsesiz duruyor:) Pinterest uygulaması var telefonumda, sıklıkla da kaybolup giderim devasa resim kütüphanesinde ve tabi ki site için de faydalanıyorum. Kendisinden çok memnunum. Genel tablo bu, bir kaç uygulama daha var ama çok da kayda değer değil. 

Faydalı oldu mu bilemem ama bende durum bu sevgili okur. Siz hangi uygulamaları kullanıyorsunuz ve hangilerinden memnunsunuz? Görüşürüz, Sevgiler.

 

5
Sending
User Review
5 (1 vote)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.