VENÜS AÇILARI

VENÜS, GÜZEL VENÜS, DOĞUM HARİTASINDA DİĞER GEZEGENLERE AÇI YAPTIĞINDA

VENÜS – GÜNEŞ AÇILARI

PARLAK AŞK

Güzellik, çekicilik, letafet ve popülerlik yaratır kavuşumu. Venüs, Güneşten 48 dereceden fazla uzaklaşamadığından doğum haritasında kareyi, karşıt veya üçgeni göremeyiz. Hayatımızda ilişkiler ve ilişkiler yoluyla kazanacağımız deneyimler ön plana çıkar. İlgiye fazlasıyla alışık ve talepkar olabilirler. Kendi değerini, kendisini gerçek anlamıyla keşfetmeyi ve sevmeyi öğrenmek durumunda kalacakları hayat deneyimleriyle karşılacaktır Venüs Güneş kavuşumuna sahip kişi. Özdeğer birincil önceliklidir bu kişilerin yaşamında. Güneş’in Açıları yazımda da değinmiştim bu açıya, link vermiyorum bu sefer, arzu ederseniz göz atabilirsiniz.

VENÜS – AY AÇILARI

NAİF AŞK

Hoşgörü ve cömertlik dikkat çeker kavuşum, sekstil ve üçgen açılarda. Ha bir de abartı. Karşıt açılarda çocuklukta anne ile ilişkilerinde bir eksiklik, ters giden bir şeyler olmuş olabilir. Kendisini mutsuz hissettiğinde nutella kavanozuna gömülenlerin veya alışveriş çılgınlığına kapılıp kredi kartını hiç edenlerin açısıdır daha çok. İstek ve ihtiyaçları arasında dengeyi bulmakta zorlansalar da kocaman bir gülümsemeyle bunu saklamakta da başarılıdırlar. Annenin talepleri kişi için önemlidir. Diplomasi yetenekleri gelişmiştir. Ay’ın Açıları yazıma da göz gezdirebilirsiniz bu açıyla ilgili olarak.

VENÜS – MERKÜR AÇILARI

ARKADAŞÇA AŞK

Güzel konuşmayı, güzel yazmayı, kendini güzel ifade etmeyi ve güzel sanatları getirir akla Venüs ve Merkür’ün her türlü açısı. Üretken ve tatlı dilli kişilerdir. Olumsuz açılarda laf kalabalığı, kelimeleri güçlü bir silah gibi kullanmak veya işine geldiği gibi ifade etmek de görülebilir. Genellikle popüler ve özgüvenlidirler. Merkür Açıları yazımda da değinmiştim zaten.

VENÜS – MARS AÇILARI

ATEŞLİ AŞK

Sevgi için savaşmak anlamına da gelebilir kimi zaman Venüs ile Mars arasındaki her türlü açı. Çekicilikleri yüksektir veya cinsel cazibeleri diyelim. Bu enerji yaratıcılığı da destekler. Kare ve karşıt açılarda kimi zaman taciz travmaları yer alsa da geçmişlerinde, oldukça güçlü kişilerdir ve enerjilerini kullanmayı tercih ettikleri alanda başarılı olurlar. Özel yaşamlarında pek yalnız kaldıkları görülmez.

VENÜS – JÜPİTER AÇILARI

EĞLENCELİ AŞK

Haz insanıdırlar. Adalet ve merhamet duyguları gelişmiştir, özellikle kavuşum, sekstil ve üçgen açılarda. Bir abartı söz konusudur bazen aşırı yiyerek, bazen frapanlığa kaçarak belli ederler bu durumu. Daha fazlasını, daha çoğunu, daha dahasını talep ederler kimi zaman, bazen kendilerinden, bazen karşısındakinden. Genellikle refah seviyeleri ortalamanın üzerinde olsa da tatmin duyguları azdır.

VENÜS – SATÜRN AÇILARI

CİDDİ AŞK

Venüs’ün Satürn’le her türlü açısı sevgiyi göstermede kısıtlama yaratır. Ya yeterince sevilmediklerini düşünürler, ya da kendileri hissettikleri sevgiyi göstermekte zorlanma yaşarlar. Duvarları sağlamdır. Kolay kolay kendilerini salıvermezler. Şair’in dediği gibi Ben kendimi ucuza satmadım, boşuna ağlatmadım açısıdır. Sabır ve beklemeyi de anlatır gönül ilişkilerinde ve bazen de aradaki yaş farkına dikkat çeker. Hak etmek ve hakkıyla yapmak da bu açıyı tanımlar.

VENÜS – URANÜS AÇILARI

DEĞİŞKEN AŞK

Venüs’ün Uranüs’le her türlü açısı kişisel özgürlüğü vurgular, kendilerine ait alana herkesten fazla ihtiyaç duyarlar bir ilişkide. Hareket alanlarının kısıtlanmasına tahammül edemezler. Birdenbire başlayıp biten ilişkiler veya uzun mesafe ilişkileri özel hayatlarında alışık oldukları bir durumdur. Parayı çarçur etmeyi severler. Farklı çevrelerden gelmiş, değişik insanlara ilgi duyarlar, arkadaşlık ve veya aşk ilişkilerinde. Değişken ve yaratıcıdırlar.

VENÜS – NEPTÜN AÇILARI

İDEAL AŞK

Venüs Neptün açılarında bir hayalperest veya bir idealist çıkar karşımıza. Bir kendini adama öyküsü, aldanma veya suistimalin eşlik ettiği gözyaşları, kendine acıma duygusu aşina oldukları durumlardır. Platonik aşklar, hiç de hayal ettiği gibi çıkmayan insanlarla doludur gönül defterleri. Müzik, resim ve veya sinemaya ilgi ve veya yetenekleri söz konusudur. Karşılarındaki kişiyi gözlerinde bu derece büyütmeseler işleri kolaylaşır. Yaratıcı olduğu kadar takıntılıdırlar da.

VENÜS – PLÜTON AÇILARI

MANİPÜLATİF AŞK

Venüs, Plüton ile açılandığında tutku devreye girer. Kara sevda, senin için ölürüm, ya benimsin ya toprağın, işte bunlar hep Venüs’e dokunan Plüton’un işi:) Ölümüne severler her seferinde, tüm hücreleriyle o kişi olurlar adeta. Karşısındaki kişinin her şeyini bilmek ister ve her şeyi olmak isterler. Yaptıkları işi de tutkuyla yapar bu kişiler. Derin bağlar duymaya yatkındırlar. Manipüle etmeyi iyi bilirler. Vazgeçmeyi ise hiç sevmezler, ta ki karşısındakinin bir yanlışını fark edene dek.

Şimdilik bu kadar, Mars Açılarında görüşürüz. Sevgiler.

 

 

5
Sending
User Review
2.5 (2 votes)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.